Податки

Юридичний супровід податкових перевірок

Якщо планується перевірка підприємства органами доходів і зборів та отримано відповідне повідомлення про це, то для запобігання негативних наслідків слід звертатись до досвідчених податкових юристів.

shape
shape

Що таке супровід податкової перевірки

Від візиту контролюючих органів не застрахована жодна організація. Керівники суб'єктів господарювання знають, що незважаючи на прозорість податкового обліку та відсутність з боку податківців претензій до підприємства або фізичній особі-підприємцю, треба завжди бути готовим до можливих перевірок податкової. Супровід податкових перевірок представляють собою консультаційну підтримку платників податків на всіх процесуальних етапах такої перевірки, допомога в оформленні, ведення переписки з податковими органами і відстоювання інтересів клієнта. Допомога при податковій перевірці включає також перевірку законності дій фіскальних органів, дотримання ними термінів і процедур. На даний момент існує безліч фахівців і компаній, які надають допомогу в податкових перевірках і без їх консультації чи допомоги практично не обійтися. Дані фахівці допоможуть вам зберегти сили і нерви, а також максимально грамотно пройти цю процедуру.


Навіщо потрібно юридичний супровід податкових перевірок і який порядок дій

Неоднозначність застосування податкового законодавства іноді веде до того, що сумлінні підприємці потрапляють під штрафні санкції. Оскільки податкові злочини вважаються одними з найскладніших, то для вирішення даних питань необхідно заручитися підтримкою профільних юристів і податкових консультантів, які надають таку послугу, як супровід податкової перевірки.

Розглянемо детальніше, який порядок дій і з чого все починається:

 1. Перше і найголовніше – це спочатку провести консультування співробітників по перевірці і пояснити алгоритм їхніх дій при даній процедурі, щоб уникнути негативних наслідків.
 2. Далі необхідно підготуватися до самої цієї процедури, а саме зробити аналіз і впорядкування документів і звітів на відповідність їх фактично проведеними операціями і чинному законодавству.
 3. Наступний крок – це підготувати відповідне звіти на всі запити податкових органів з приводу надання документів, які їх цікавлять або ж інформації з приводу перевірки.
 4. У разі потреби можна оскаржити накази про призначення таких перевірок, а саме позов платника податків про оскарження наказу про призначення перевірки, але тільки в тому випадку, якщо до моменту рішення суду не відбувся допуск податківців до перевірки.
 5. Також дуже важливо фактична присутність фахівця при цій процедурі, щоб був максимальний захист при податкових перевірках і щоб не допустити незаконні дії.
 6. І фінальний крок – це оскарження прийнятих рішень за результатами перевірки.


Необхідні документи для супроводу податкових перевірок

 • письмове повідомлення від контролюючого органу про майбутню перевірку або запит про надання інформації;
 • направлення на перевірку;
 • службове посвідчення перевіряючого;
 • довіреність на представлення інтересів підприємства.


Допомога при податковій перевірці і корисні поради

Якщо вам потрібна допомога при податковій перевірці, бажано відразу ж звернутися до фахівців з даного питання. Але про всяк випадок ось кілька порад з приводу даної перевірки:

 • У запиті податкової на отримання інформації повинен бути точний перелік документів, які запитуються і вказано, що дані документи підтверджують факт порушення податкового законодавства.
 • Не завіряйте печаткою підприємства і не давайте виносити з приміщення документи (копії) без офіційного запиту. Оригінали документів можуть надаватися тільки за рішенням суду.
 • Доцільно буде виключити вільний доступ працівників податкових органів, які здійснюють перевірку, до ксероксу або сканера для запобігання несанкціонованого виготовлення ними копій і їх помилкового завірення працівниками підприємства.
 • Бухгалтер або інші працівники підприємства, що перевіряється не повинні допомагати перевіряючим в складанні будь-яких запропонованих ними документів або таблиць.
  Обрати спеціаліста
shape
shape
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Бізнес
Розрахунок податку на прибуток підприємства
Розрахунок податку на прибуток підприємства
Бізнес
Оскарження податкових повідомлень-рішень
Оскарження податкових повідомлень-рішень
  Показати всі
Новини по темі
Новини, пов'язані з даною послугою
shape
shape
Заявка
Оберіть послугу
Оберіть одну з послуг даного юриста