Юридичний супровід податкових перевірок
Якщо планується перевірка підприємства органами доходів і зборів та отримано відповідне повідомлення про це, то для запобігання негативних наслідків слід звертатись до досвідчених податкових юристів. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Що таке супровід податкової перевірки
Від візиту контролюючих органів не застрахована жодна організація. Керівники суб'єктів господарювання знають, що незважаючи на прозорість податкового обліку та відсутність з боку податківців претензій до підприємства або фізичній особі-підприємцю, треба завжди бути готовим до можливих перевірок податкової. Супровід податкових перевірок представляють собою консультаційну підтримку платників податків на всіх процесуальних етапах такої перевірки, допомога в оформленні, ведення переписки з податковими органами і відстоювання інтересів клієнта. Допомога при податковій перевірці включає також перевірку законності дій фіскальних органів, дотримання ними термінів і процедур. На даний момент існує безліч фахівців і компаній, які надають допомогу в податкових перевірках і без їх консультації чи допомоги практично не обійтися. Дані фахівці допоможуть вам зберегти сили і нерви, а також максимально грамотно пройти цю процедуру.
Навіщо потрібно юридичний супровід податкових перевірок і який порядок дій
Неоднозначність застосування податкового законодавства іноді веде до того, що сумлінні підприємці потрапляють під штрафні санкції. Оскільки податкові злочини вважаються одними з найскладніших, то для вирішення даних питань необхідно заручитися підтримкою профільних юристів і податкових консультантів, які надають таку послугу, як супровід податкової перевірки.
Розглянемо детальніше, який порядок дій і з чого все починається:
- Перше і найголовніше – це спочатку провести консультування співробітників по перевірці і пояснити алгоритм їхніх дій при даній процедурі, щоб уникнути негативних наслідків.
- Далі необхідно підготуватися до самої цієї процедури, а саме зробити аналіз і впорядкування документів і звітів на відповідність їх фактично проведеними операціями і чинному законодавству.
- Наступний крок – це підготувати відповідне звіти на всі запити податкових органів з приводу надання документів, які їх цікавлять або ж інформації з приводу перевірки.
- У разі потреби можна оскаржити накази про призначення таких перевірок, а саме позов платника податків про оскарження наказу про призначення перевірки, але тільки в тому випадку, якщо до моменту рішення суду не відбувся допуск податківців до перевірки.
- Також дуже важливо фактична присутність фахівця при цій процедурі, щоб був максимальний захист при податкових перевірках і щоб не допустити незаконні дії.
- І фінальний крок – це оскарження прийнятих рішень за результатами перевірки.
Необхідні документи для супроводу податкових перевірок
- письмове повідомлення від контролюючого органу про майбутню перевірку або запит про надання інформації;
- направлення на перевірку;
- службове посвідчення перевіряючого;
- довіреність на представлення інтересів підприємства.
Допомога при податковій перевірці і корисні поради
Якщо вам потрібна допомога при податковій перевірці, бажано відразу ж звернутися до фахівців з даного питання. Але про всяк випадок ось кілька порад з приводу даної перевірки:
- У запиті податкової на отримання інформації повинен бути точний перелік документів, які запитуються і вказано, що дані документи підтверджують факт порушення податкового законодавства.
- Не завіряйте печаткою підприємства і не давайте виносити з приміщення документи (копії) без офіційного запиту. Оригінали документів можуть надаватися тільки за рішенням суду.
- Доцільно буде виключити вільний доступ працівників податкових органів, які здійснюють перевірку, до ксероксу або сканера для запобігання несанкціонованого виготовлення ними копій і їх помилкового завірення працівниками підприємства.
- Бухгалтер або інші працівники підприємства, що перевіряється не повинні допомагати перевіряючим в складанні будь-яких запропонованих ними документів або таблиць.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка