Податки

Оскарження податкових повідомлень-рішень

Відповідно до ПК (Податковий кодекс), є ситуації, коли податкові органи можуть встановлювати суми податкових зобов'язань платників податків самостійно. Як правило, це відбувається, якщо за результатами перевірки виявлено порушення у подачі податкових декларацій або сплаті податкових зобов'язань. Рішення контролюючого органу можна оскаржити по адміністративній або судовій процедурі.

shape
shape

Про послугу «Оскарження податкових повідомлень-рішень»

Згідно судової практики, акт перевірки не є зобов'язуючим документом, що не підлягає оскарженню. Тому протягом 10 днів можлива подача заперечень і зауважень до податкового органу щодо конкретного акту перевірки.


Що таке оскарження податкового повідомлення-рішення

Адміністративне оскарження податкового повідомлення-рішення – це письмове заперечення, надіслане до контролюючого органу, щодо незгоди платника податків з приписом сплатити певну суму грошового зобов’язання чи внести відповідні поправки до податкової звітності.

При наявності заперечень з боку платника податків, рішення повинно прийматись з урахуванням результатів розгляду скарги на протязі 20-ти робочих днів, які настають після дня розгляду заперечень, з наданням платнику податків письмової відповіді.

Судове оскарження податкового повідомлення-рішення розглядається в порядку адміністративного судочинства. Після подання позову податкове зобов’язання вважається непогодженим до набрання сили ухвалою суду.


Навіщо потрібне оскарження податкових повідомлень-рішень

Щоб бізнес мав змогу спокійно і відкрито працювати, необхідно послідовно та методично відстоювати свої права на офіційному рівні. Відсутність опору і намагання "вирішити питання" без розголосу призводить до того, що перевірки трапляються частіше під новими приводами, а вартість такого "врегулювання" зростає. Отже, це власноручне знищення бізнесу.

Зовсім інша ситуація, коли ви згідні з актом перевірки, але просто не маєте в даний момент коштів для сплати податкового зобов'язання. Адміністративне або судове оскарження податкового повідомлення-рішення допоможе вам на деякий час (рік чи навіть більше) відстрочити сплату без пені та процентів.


Порядок оскарження податкових повідомлень-рішень

Після отримання податкового повідомлення-рішення, платник може:

  1. Платник податку (його повноважний представник) подає адміністративну скаргу в письмовій формі на адресу контролюючого органу в 10-денний термін. Можна долучати до оскарження розрахунки або/та докази, які необхідно додати.
  2. Платник податку разом зі скаргою до вищого податкового органу зобов'язаний також повідомляти у письмовому вигляді орган доходів та зборів, що ухвалив оскаржуване рішення.
  3. Реєстрація скарги податковим органом повинна здійснюватися у день її надходження. Відмова у прийнятті оскарження від платника податків заборонена.


Документи та інформація, необхідні для оскарження податкових повідомлень-рішень

  • повідомлення-рішення контролюючого органу;
  • акт перевірки;
  • реквізити суб'єкту господарювання та контролюючого органу;
  • документальні підстави для оскарження;
  • суть вимог та клопотань.
  Обрати юриста
shape
shape
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку.
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу.
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему.
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд.
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги.
Бізнес
Розрахунок податку на прибуток підприємства
Розрахунок податку на прибуток підприємства
Бізнес
Участь у перевірках податкових органів
Участь у перевірках податкових органів
Бізнес
Виключення майна з опису
Виключення майна з опису
Бізнес
Операції з цінними паперами
Операції з цінними паперами
  Показати всі
Новини по темі
Новини, пов'язані з даною послугою.
shape
shape
Заявка
Оберіть послугу
Оберіть одну з послуг даного юриста.