Податки

Оскарження податкових повідомлень-рішень

Відповідно до ПК (Податковий кодекс), є ситуації, коли податкові органи можуть встановлювати суми податкових зобов'язань платників податків самостійно. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо оскарження податкових повідомлень-рішень
1600
грн
Замовити

Що таке оскарження податкового повідомлення-рішення

Як і в усі часи конфлікт починається з того, що одна зі сторін не хоче дотримуватися певних правил. У даній ситуації можуть бути не праві обидві сторони, тому є можливість змусити людину сплатити штраф, якщо вона порушила, а з іншого боку людина може його оскаржити, якщо впевнена, що цей штраф помилковий або були допущені грубі порушення при перевірці. Але що ж таке податкове повідомлення і як оскаржити рішення податкової, розберемося далі.

Що ж це таке податкове повідомлення-рішення? Само по собі – це повідомлення в письмовій формі спеціального контролюючого органу, яке несе інформацію про те, що платник податків повинен змінити свою звітність, або в іншому випадку його змусять заплатити кругленьку суму штрафу. Податковий кодекс чітко пояснює, яка сума штрафу актуальна на даний момент за порушення, а контролюючі органи податкової зроблять все, щоб людина сплатила цю суму.

Навіщо потрібно оскарження рішення про стягнення податку

Існує два варіанти оскаржити рішення податкової. Перший, який вважається простим – це провести оскарження в адміністративному порядку. Що це означає? Такий варіант можливий, коли платник податку не згоден з рішенням, який виніс фіскальний орган, а конкретніше – необхідну суму для сплати. При такому розвитку подій необхідно оскаржити рішення у вищестоящому органі податкової служби України.

Другий варіант – це судовий процес. Що це означає? Якщо ви спробували провести оскарження повідомлення податкового органу, рішення якого отримали у вищому податковому органі і не домоглися бажаного результату, то єдиний варіант відстоювати свою правоту – це судовий процес. Необхідно подати скаргу в суд – на оскарження такого рішення дається 3 роки.

Щоб бізнес міг спокійно і відкрито працювати, необхідно послідовно і методично відстоювати свої права на офіційному рівні. Відсутність опору і спроби «вирішити питання» без розголосу призводить до того, що перевірки трапляються частіше під новими приводами, а вартість такого «врегулювання» зростає, а це – власноручне знищення бізнесу.

Зовсім інша ситуація, коли ви згодні з актом перевірки, але просто не маєте в даний момент засобів для сплати податкового зобов'язання. Адміністративне або судове оскарження рішень податкових органів допоможе вам на деякий час (рік або навіть більше) відстрочити сплату без пені і відсотків.

Процедура оскарження податкових рішень

Абсолютно кожна людина, яка займається бізнесом і просуває вперед свою діяльність, починає стикатися з таким органом, як податкова. Як показує практика, з малознайомими людьми дуже важко знайти спільну мову і спробувати мирно врегулювати проблему, а з податковою – це з розряду фантастики. Розберемося, з чого починати оскарження рішення про стягнення податку і які документи потрібні.

Після отримання податкового повідомлення-рішення його можна оскаржити:

  1. Платник податків (або його повноважний представник) подає адміністративну скаргу в письмовій формі на адресу контролюючого органу в 10-денний термін. Можна залучати до оскарження розрахунки та/або докази, які необхідно додати.
  2. Платник податків разом зі скаргою до вищестоящого податкового органу зобов'язаний також повідомити в письмовому вигляді орган доходів і зборів, який прийняв оскаржуване рішення.
  3. Реєстрація скарги податковим органом повинна здійснюватися в день її надходження. Відмова у прийнятті оскарження від платника податків заборонена.

Оскарження рішень податкових органів: необхідні документи

Необхідні документи для того, щоб почати процедуру:

  • повідомлення-рішення контролюючого органу;
  • акт перевірки;
  • реквізити суб'єкта господарювання і контролюючого органу;
  • документальні підстави для оскарження;
  • суть вимог і клопотань.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо оскарження податкових повідомлень-рішень
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

  • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
  • рекомендація шляхів вирішення питання
  • контроль виконання замовлення
  • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Бізнес
Розрахунок податку на прибуток підприємства
Розрахунок податку на прибуток підприємства
~ 350
 
грн
Бізнес
Участь у перевірках податкових органів
Участь у перевірках податкових органів
~ 7800
 
грн
Бізнес
Виключення майна з опису
Виключення майна з опису
~ 6850
 
грн
Бізнес
Операції з цінними паперами
Операції з цінними паперами
~ 1000
 
грн
  Показати всі