Трудовий договір ФОП із найманим працівником
У випадках коли ФОП потрібен працівник для повноцінної роботи бізнесу або для збільшення доходу, їй не обійтися без трудового договору. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Найманий співробітник та ФОП
З 1 січня 2015 року з КЗпП України виключено статтю 24-1, яка вимагала обов'язкової реєстрації трудового договору між підприємцем та працівником служби зайнятості. Відтак дані дії значно спростили процедуру найму працівників і, зокрема, замовлення послуг у індивідуальних підприємців. Цю процедуру регулює трудовий договір із ФОП (фізична особа-підприємець). Залишилося зрозуміти у чому суть такого договору.
Цей тип «трудових» відносин базується на юридичній рівності сторін і діяльності виконання поставлених завдань на власний страх та ризик. За виконання певних послуг ФОП може залучати третіх осіб, якщо такі умови були прописані у договорі. Також у разі ознак шахрайства невиконання пунктів договору та інших моментів, що несуть шкідливий характер для продуктивної роботи з ФОП, можна розірвати договір в односторонньому порядку, на відміну з «класичним» трудовим договором, який укладається з найманим співробітником.
Навіщо потрібен трудовий договір із найманим співробітником
При оформленні будь-яких правових відносин, за які потрібно зробити певний пласт роботи і отримати винагороду, необхідно укласти договір. Для чого це потрібно? Наприклад, трудовий договір між ФОП та працівником необхідний для:
- захисту інтересів працівника, а також його трудових прав;
- виконання внутрішніх правил договору;
- забезпечення виконання законодавства України.
У ситуаціях, коли роботодавець намагається уникнути укладення трудового договору ФОП з працівником, необхідно розуміти наступне:
- великий ризик не отримати очікувану оплату праці;
- ненормований робочий графік;
- ухилення від сплати податків ФОП, немає соціальних та трудових гарантій;
- шантаж та шахрайство, порушення усних домовленостей.
Як укладається трудовий договір
Щоб юридично правильно оформити трудові відносини, необхідно мати мінімальне уявлення про те, як виглядає трудовий договір і як він має бути складений. Ці знання необхідні для обох сторін, як і для ФОП, який шукає собі працівника, так і для найманого працівника, який хоче заробити грошей.
Для успішного оформлення трудового договору із найманим працівником необхідно знати наступне:
- Трудовий договір, що оформляється, повинен бути складений у двох примірниках (один примірник для роботодавця, інший – для працівника).
- Договір має відповідати наказу Міністерства соціальної політики України від 08.06.2001 року № 260 (зміни, що вносяться до цієї форми, не повинні суперечити законодавству України та утискати права працівників).
- У разі підписання договору роботодавець повинен видати наказ про прийом працівника на роботу, зробити запис у трудову книгу та сповістити податкову службу.
- У разі звільнення працівника необхідно провести розрахунок, видати наказ та трудову книгу, а також заповнити форму у трудовому договорі.
Як замовити трудовий договір між ФОП та працівником на Lawly
Щоб не морочитись з пошуком юриста, адвоката та нотаріуса в мережі Інтернет або у знайомих, каталог юристів та юридичних послуг Lawly для більшої зручності зібрав усіх їх в одному місці. На платформі Lawly клієнт за допомогою мобільного пристрою або комп'ютера абсолютно швидко і не прив'язуючись до місця, може знайти верифікованого спеціаліста або компанію, які проведуть консультацію щодо складання трудового договору ФОП із найманим співробітником та за бажанням клієнта складуть його. Юристи на сервісі Lawly проведуть консультацію, проаналізують документи та нададуть послугу.
Як це відбувається?
- Клієнт на сервісі Lawly вибирає зі списку відповідного юриста за необхідною послугою (наприклад, укладання трудового договору).
- Юрист проводить консультацію зручним клієнтом способом та вивчає документи в режимі онлайн.
- Після успішного аналізу ситуації та документів юрист готує проект договору та відправляє клієнту на вичитування.
- Після внесення правок (якщо такі є) юрист надсилає клієнту готовий трудовий договір між ФОП і працівником.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка