Договір підряду для ІП, ТОВ
Для правильного юридичного оформлення співробітництва підприємців різних форм господарської діяльності необхідний договір підряду. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Що таке договір підряду з індивідуальним підприємцем
Даний тип договору є цивільно-правовим документом, згідно з яким виконавець зобов'язується на свій страх та ризик виконати певні роботи на прохання замовника, який у свою чергу зобов'язаний прийняти та сплатити результат виконаних послуг. У договорі підряду ІП міститься інформація про вартість робіт або як вони визначаються. Детальний опис усіх аспектів вартості можна визначити у комерційній пропозиції або під час особистої зустрічі. Крім того, вказуються терміни виконання роботи або окремих етапів та критерії якості, що оцінюються в момент здачі роботи замовнику.
Як скласти договір підряду
У договорі підряду з індивідуальним підприємцем необхідно вказувати всі пункти за стандартом цивільно-правового договору та уникати натяків на трудові відносини. У договорі підряду для ІП необхідно вказати:
- конкретно поставлене завдання та етапи його виконання;
- вартість виконаної роботи;
- термін виконання.
Навіщо це потрібно? По-перше, дані вимоги до складання договору підряду, наприклад, між ІП та організацією, необхідні для несхожості договору з трудовим. Це головне завдання, оскільки неправильно або шаблонно прописаний договір може спричинити проблеми з боку контролюючих органів та збитки для замовника. Друга причина для правильного складання такого типу договору – це гарантії для обох сторін. Замовник повинен уникнути розпливчастих формулювань для виконання поставленого завдання, а виконавець повинен бути впевнений, що час та сили, які він витратить на цю роботу, окупляться.
У чому особливість договору підряду з виконавцем надання послуг
- Виконавець має можливість самостійно вибрати шляхи вирішення поставленого завдання для досягнення результату.
- Сторони цього договору мають можливість залучати третіх осіб для виконання поставленого завдання.
- Замовник зобов'язується сприяти виконанню підрядних робіт у всіх випадках, встановлених договором.
- Виконавець має право не починати виконувати поставлене завдання або призупинити виконання у разі порушень пунктів договору з боку замовника.
- Виконавець може компенсувати несплату замовника за виконану роботу матеріалами та коштами, які виконавець отримав для виконання поставленого завдання.
- Виконавець не може вимагати передчасної оплати при пошкодженні або знищенні/зникненні матеріалів, що перешкоджає завершенню поставленого завдання.
- У разі відсутніх пунктів за термінами робіт, замовник повинен виходити з обсягу роботи за аналогічних дій у рамках розумного.
- Виконавець або треті особи повинні мати ліцензію/освіту для виконання певного виду робіт.
У чому перевага замовлення договору підряду на Lawly
Практично всі підприємці не мають часу для вирішення нестандартних правових ситуацій – для цього в штаті потрібен юрист, який вирішує такі питання. Але й цього може бути недостатньо, тому що не всі юристи є фахівцями у різних галузях права. Наприклад, для складання договору підряду між ІП та ФОП, або у терміновому порядку скласти договір підряду між ТОВ та ІП, необхідні спеціальні знання.
У каталозі юридичних послуг та юристів Lawly зібрані спеціалісти різних профілів, які в режимі онлайн завжди можуть провести консультацію, зрозуміти суть проблеми та знайти її вирішення.
Як це працює:
- Наприклад, клієнт знаходить на сервісі Lawly юриста або компанію, яка виконує послугу укладання договору підряду між ІП та ТОВ.
- Юрист проводить консультацію зручним способом для клієнта.
- За взаємною згодою юрист приступає до укладання договору підряду.
- За виконання роботи клієнт отримує договір, а юрист – оплату за свої послуги.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка