Договори для підприємців

Договір про спільну діяльність

При бажанні клієнта отримати послугу належної якості з гарантією виконання від замовника, йому не обійтися без договору на надання послуг. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Договір про спільну діяльність
2000
грн
Замовити

Що таке договір про спільну діяльність

Даний тип договору актуальний у ситуації, коли необхідно вести бізнес, але при цьому не створювати юридичну особу. Наприклад, існує спільне завдання щодо вилучення комерційної вигоди і для її досягнення є два виконавці, але потрібно укласти договір. Договір про спільну діяльність в Україні – швидке та практичне рішення для суб'єктів, яким потрібно досягти спільної мети, але необхідно бути максимально акуратним під час створення такого договору та його підписання. Наприклад, якщо укладається договір про спільну діяльність з ІП ​​(індивідуальним підприємцем), то треба знати як правильно скласти договір, щоб він не мав схожості з договором підряду. Спільна діяльність за цим договором може здійснюватися на основі угруповання вкладів учасників (усі учасники договору для досягнення спільної мети вкладають кошти, майно тощо) або без угруповання вкладів учасників. За умовами договору сторони зобов'язуються об'єднувати свої вклади та діяти спільно з метою отримання прибутку чи досягнення іншої мети. За угодою про спільну діяльність загальний внесок, крім коштів та майна, також може припускати такі поняття як:

  • професійні знання та вміння;
  • спеціальні навички та вміння, які необхідні для досягнення спільної мети;
  • ділова репутація та зв'язки.

Усі частки, які вносяться учасниками під час підписання цього договору, мають бути рівнозначними (якщо договором не передбачено інше).

Як скласти договір спільного ведення бізнесу

Договір про спільну діяльність в Україні мають право укладати фізичні особи (ФОП), підприємці та юридичні особи (ТОВ, ПАТ) з будь-якою формою діяльності. Документ має бути підписаний кожною стороною – з моменту підписання він вважається дійсним. Прозорість співробітництва гарантується за допомогою умов, які обов'язково прописуються у договорі. Для повної ясності що це за тип договору і в чому його характерні відмінності, необхідно розуміти алгоритм його написання та пункти, що до нього входять, а саме:

  1. При укладанні договору спільної діяльності між юридичними особами не відбувається створення нової юр. особи, лише створюються взаємні права та обов'язки сторін, які підписали цей договір.
  2. Спільні дії всіх учасників можуть здійснюватися на основі об'єднання вкладів або без об'єднання вкладів учасників.
  3. Весь дохід, отриманий під час виконання загальної мети, заданої цим договором, розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників у спільну справу.

Договір укладається у письмовій формі, де потрібно прописати:

  • весь склад учасників;
  • ціль про ведення спільного бізнесу;
  • тимчасовий період, на який укладається цей договір;
  • загальні вклади, які роблять всі учасники;
  • уповноваженого ведення бухгалтерського звіту;
  • варіанти відшкодування витрат та збитків, пов'язаних з виконанням або невиконанням загального завдання;
  • чіткий порядок розподілу прибутку під час виконання завдання.

У результаті створення, наприклад, договору між фізичними особами про спільну діяльність необхідно розуміти різницю загальних вкладів, оскільки є два варіанти підписання цього договору.

Види вкладів для договору про спільну діяльність

Перший варіант – це типовий договір із поєднанням загальних вкладів. Такий підхід передбачає собою вклади учасників у спільну справу, за яку вони під час виконання договору отримуватимуть прибуток. Усі вклади стають спільною частковою власністю, а результат, досягнутий під час виконання спільного завдання також ділитися рівноцінно усім вкладам учасників. Як приклад, два суб'єкти уклали договір про спільну діяльність, за яким перший учасник виробляє шкарпетки і йому необхідний другий учасник, який налагодить реалізацію цього продукту. Таким чином, два учасники у виграші, оскільки перший робить свій внесок у спільну справу (продукцію), а другий робить свій вклад (реалізацію) – і обидва учасники отримують прибути від спільних дій.

Другий варіант – це договір без вкладів. Такі договори найчастіше укладаються у дослідницьких сферах, сферах освіти, консалтингу. Результатом таких договорів виступає такий, який не несе матеріальний характер (дані з досліджень, нові відкриття у різних сферах діяльності тощо). Як приклад, існує завдання дослідження впливу світіння моніторів на людський організм, і для вирішення цього завдання необхідні два вчених з різними спеціальними знаннями. У ході виконання завдання вчені користуються знаннями та вміннями один одного, що дозволяє виконати завдання, а потім розподілити результат на двох (інтелектуальна власність).

Як замовити договір про спільну діяльність між юридичною та фізичною особою на Lawly

Немає значення, коли підприємець тільки починає свій шлях або він уже досвідчений бізнесмен у своїй справі, бо до вирішення юридичних проблем під час ведення бізнесу потрібно підходити максимально відповідально. Для таких моментів необхідно мати під рукою безліч різних фахівців, які максимально зрозуміло пояснять що таке договір про спільну діяльність між ІП та як його скласти, але це у свою чергу витратно та невигідно. Для вирішення цієї проблеми був створений юридичний каталог юристів та послуг Lawly. У цьому каталозі зібрані спеціалісти різних юридичних профілів, які надають послуги. Юристи в каталозі Lawly мають можливість проконсультувати клієнта в режимі онлайн, надати послугу, яка цікавить клієнта та завжди бути на зв'язку, у разі потреби.

Як це працює?

  1. Клієнт шукає послугу, наприклад «договір простого товариства між юридичними особами», в каталозі Lawly при даному запиті клієнту показує фахівців або компанії, які надають дану послугу.
  2. Клієнт вибирає відповідного йому виконавця (вибір здійснюється за послугою, яку вибере клієнт, а також і по геолокації для своєї зручності).
  3. Юрист проводить консультацію, розбирається в суті проблеми та визначає масштаб роботи.
  4. Клієнт при обопільних домовленостях ставить завдання юристу на виконання.
  5. Юрист виконує завдання, отримує свою винагороду.

У чому плюси?

  • Не потрібно шукати в Інтернеті безліч компаній та юристів для виконання необхідного завдання (всі спеціалісти на одному порталі).
  • Юрист завжди у режимі онлайн.
  • Можливість вибору юриста поруч із домом/місцем роботи.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Договір про спільну діяльність
Робота с документами
2000 грн

Що ви отримаєте:

  • послугу «під ключ»
  • контроль виконання замовлення
  • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Бізнес
Договір на надання послуг
Договір на надання послуг
від
 
500
 
грн
Бізнес
Договір підряду
Договір підряду
від
 
500
 
грн
Бізнес
Трудовий договір
Трудовий договір
від
 
500
 
грн
Бізнес
Цивільно-правовий договір
Цивільно-правовий договір
від
 
500
 
грн
  Показати всі
Новини по темі
Новини, пов'язані з даною послугою