Досудове врегулювання спорів в питаннях нерухомості
порушенні прав та інтересів громадянина або юридичної особи у сфері житлового права, саме оптимальне та першочергове рішення – досудове врегулювання спору. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Досудове врегулювання спорів в питаннях нерухомості»
Все, що нажито людиною в процесі її життя – це речі, які далися важко. Нерухомість – це максимально цінний ресурс і конфліктні ситуації, які виникають по даному питанюю – це не жарти. Існує величезна кількість ситуацій, через які будуть з'являтися проблеми з нерухомістю, і як правило, люди біжать їх вирішувати в судові інстанції. Досудове врегулювання – це варіант, коли не особливо хочеться витрачати колосальні суми грошей на суди, а спробувати вирішити проблему більш «мирним» шляхом. Фахівці в цій галузі проконсультують і допоможуть зрозуміти, чи варто це робити або є необхідність вирішувати питання більш радикально.
Що таке досудове врегулювання спорів в питаннях нерухомості
Даний вид вирішення конфліктних ситуацій – це компромісне рішення між двома сторонами за участю третьої сторони, якою виступає кваліфікований юрист. Даний метод актуальний для тих хто цінує час і ресурси і не хоче доводити справу до суду. Суть даної послуги полягає в написанні претензії, обґрунтованою і підкріпленою фактами і законами, в переговірній частині і у вирішенні проблеми.
Навіщо потрібно досудове врегулювання спорів в питаннях нерухомості
Даний метод вирішення конфліктних ситуацій, які виникають з нерухомістю – це можливість вирішити проблему без участі в судових процесах. Час і гроші – це два максимально цінних ресурси, які людина намагається зберегти і використовувати по максимуму, тому вирішення конфліктів в досудовому порядку за допомогою фахівців в даній області є найкращим шляхом для людей, які хочуть економити ці речі і захистити свої права.
Порядок досудового врегулювання спорів в питаннях нерухомості
- Проаналізувати ситуацію і зрозуміти, що даний метод підходить.
- Зібрати факти і всі можливі матеріали по даній справі.
- Вибрати шлях і метод, яким буде вирішуватися проблема: письмова претензія, звернення до органів місцевого самоврядування, до органів реєстрації актів цивільного стану, до нотаріуса.
- Провести переговори з другою стороною конфлікту.
- Прийти до угоди і вирішенню конфліктної ситуації.
Документи, необхідні для досудового врегулювання спорів в питаннях нерухомості
- Підготовлена претензія, яка підкріплена фактами і законами.
- Доказова база.
Алгоритм складання претензії в питаннях нерухомості
Дана претензія складатися аналогічним чином, як і позовна заява. Що це означає? У претензії не повинно бути «води» і міркувань, тільки сухі факти і вимоги по суті.
У претензії необхідно вказати:
- контактні дані заявника та одержувача (адреси, номери телефонів, електронні пошти, індекс);
- претензія повинна мати номер і дату складання;
- описані вимоги і докази;
- платіжні реквізити в разі потреби;
- перелік всіх документів, які додаються.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка