Юридична допомога при правопорушенні проти правосуддя
Правопорушення: незаконне затримання; залучення невинного до кримінальної відповідальності; приховування злочину та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Юридична допомога при правопорушенні проти правосуддя»
Затримання злочинця, захист громадян від неправомірних дій є обов'язком правоохоронних органів. Але бувають випадки переступання службових повноважень, незаконні затримання невинних людей та інше. Що являють собою правопорушення проти правосуддя, яке покарання за них слідує – далі.
Правопорушення проти правосуддя – це все незаконні дії високопоставлених осіб, які зловживають своєю владою проти невинних громадян. Кожний затриманий має право на юридичний захист, а невинний не повинен сидіти за гратами.
Досудове врегулювання при правопорушенні проти правосуддя
Якщо правоохоронні органи визнають помилку, зроблять все можливе, щоб врегулювати ситуацію, випустити людину з-під незаконного арешту, відшкодують моральний збиток, можна і не вдаватися до допомоги суду. У випадках злісних правопорушень проти правосуддя суд необхідний.
Класифікація та наслідки правопорушення проти правосуддя
- Незаконне затримання. Покарання: обмеження волі до 3 років, зняття з посади до 5 років. Арешт, свідоме незаконне утримання людини під арештом.
- Залучення невинного до кримінальної відповідальності. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 5 років. Переступання своїх повноважень суддею, прокурором, слідчим.
- Примус до дачі показань. Покарання: позбавлення або обмеження волі до 3 років. Чинення тиску на людину.
- Порушення права на захист. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф на 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, зняття з посади до 3 років, арешт до 6 місяців. Відмова в наданні захисника.
- Відмова у виконанні судового рішення. Покарання: позбавлення волі до 3 років, штраф на 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів. Невиконання вироку, законного рішення суду, побудова перешкод до виконання.
- Неправдиве повідомлення про злочин. Покарання: позбавлення волі або виправні роботи до 2 років, обмеження волі до 3 років, арешт до 6 місяців. Здійснюється свідомо, створює паніку, змушує до непотрібних дій.
- Обман суду. Покарання: арешт до 6 місяців, виправні роботи або обмеження волі до 2 років. Неправдиві свідчення, помилкові висновки експерта, інше.
- Незаконні дії з арештованим майном. Покарання: обмеження волі або виправні роботи до 2 років, зняття з посади до 3 років, штраф на 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Знищення, приховування, розтрата арештованого майна, інше.
- Ухилення від покарання. Покарання: обмеження волі або виправні роботи до 2 років. Невиплата штрафу, заняття діяльністю, на яку накладено заборону.
- Ухилення від обмеження або позбавлення волі. Покарання: позбавлення волі до 3 років. Залишення місця обмеження волі самовільно.
- Приховування злочину. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3- років, арешт до 3 місяців. Приховування важких злочинів від правоохоронних органів.
- Перешкоди до діяльності захисника. Покарання: арешт до 6 місяців, обмеження волі до 3 років, виправні роботи до 2 років, штраф на 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів. Будь-які види перешкод при здійсненні діяльності захисника при наданні правової допомоги.
- Загроза життю захиснику. Покарання: позбавлення волі на 8-15 років або довічно. Вбивство адвоката, його родичів, представника.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 371. Завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою
- Стаття 372. Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності
- Стаття 373. Примушування давати показання
- Стаття 374. Порушення права на захист
- Стаття 375. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови
- Стаття 382. Невиконання судового рішення
- Стаття 383. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення
- Стаття 384. Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу
- Стаття 388. Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації
- Стаття 389. Ухилення від покарання, не пов'язаного з позбавленням волі
- Стаття 390. Ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі
- Стаття 396. Приховування злочину
- Стаття 397. Втручання в діяльність захисника чи представника особи
- Стаття 400. Посягання на життя захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка