Досудове врегулювання спорів в міжнародному праві
При порушенні прав та інтересів громадянина або юридичної особи у сфері міжнародного права, саме оптимальне та першочергове рішення – досудове врегулювання спору. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Досудове врегулювання спорів в міжнародному праві»
Існують два методи вирішення конфліктної ситуації: перший – це шлях простіше і «пряміше» (наприклад, звернення до суду), другий шлях – це компроміс без судового розгляду. Що ж таке другий метод, а саме досудове врегулювання спору?
Даний метод – це легша форма з'ясування правових відносин між двома учасниками із застосуванням третьої сторони, яка виступає своєрідним регулятором. Суть даного методу – вихід з конфліктної ситуації без залучення судових органів. Такий метод заощаджує ресурси і час, що не маловажно, і в деяких ситуаціях не руйнує відносини між сторонами. Юристи в галузі міжнародного права зможуть підказати і вирішити конфліктну ситуацію як в досудовому порядку, так і через судові органи.
Навіщо потрібно досудове врегулювання спорів в міжнародному праві
Захищати свої права однозначно необхідно всіма доступними методами. На жаль, не для всіх людей зрозумілий судовий процес і як це влаштовано, які бувають ризики і витрати. Саме тому звернувшись за консультацією до юриста, людина зрозуміє як їй діяти в конкретній ситуації і чи потрібна ця послуга. Необхідність в застосуванні саме цього методу полягає в тому, що він елементарно дешевше і простіше за своєю процедурою ніж судові тяжби.
На ринку правових послуг існує немало фахівців, які займаються виконанням даної послуги. Юристи в даній області проконсультують, допоможуть зрозуміти, чи потрібен такий метод вирішення конфліктної ситуації і підкажуть, як вибудувати стратегію для врегулювання даної ситуації.
Порядок досудового врегулювання спорів в міжнародному праві
- Підбір матеріалів, які будуть використовуватися для справи.
- Вибрати засіб досудового врегулювання: письмова претензія, звернення до органів місцевого самоврядування, до органів реєстрації актів цивільного стану, до нотаріуса.
- Після відправки скарги провести переговори з другою стороною конфлікту.
- Зіставити всі факти і вимоги сторін.
- Задовольнити обґрунтовані вимоги.
Документи, необхідні для досудового врегулювання спорів в міжнародному праві
- Написана претензія, яка підкріплена фактами.
- Доказова база, витратні матеріали і т.д.
Як скласти претензію в міжнародному праві
У претензії повинні бути сухі факти і вимоги по суті. Дані вимоги повинні бути підкріплені законами.
У претензії необхідно вказати:
- контактні дані (повні) заявника та одержувача;
- в претензії повинен бути номер і дата, якою вона складена;
- описані обставини, при яких вона писалась;
- вимоги по суті;
- суму компенсації (якщо йдеться про гроші);
- платіжні реквізити заявника;
- перелік документів які додаються.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка