Консульська легалізація документів
Для того щоб будь-який документ мав юридичну вагу за кордоном, необхідно його легалізувати. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Консульська легалізація документів у Києві та Україні
Це процес надання юридичної сили документу, який виданий на території України, для використання його на території іншої держави. Легалізація документу є обов'язковим процесом для використання його за кордоном. В іншому випадку він не буде мати там юридичної сили. По суті легалізація документу – це сукупність печаток державних органів України для підтвердження того, що він не є фальшивим.
Для чого потрібна консульська легалізація документів
Легалізувати документ необхідно при в'їзді до країн, які не брали участь у підписанні Гаазької конвенції від 1961 року. Вимоги цих держав полягають у необхідності проводити легалізацію документів та їх перекладів. Насамперед легалізація потрібна для того, щоб документ, виданий в одній державі, був дійсним в іншій, і його можна було надати в офіційні органи або організації цієї держави. Суть легалізації полягає в підтвердженні повноважень, справжності підпису, печатки або штампу посадової особи, яка видала документ.
Як відбувається процес завірення документів у консульстві
- Документ необхідно подати на перевірку в місцеве Міністерство юстиції для проставлення печатки на зворотному боці, яка засвідчує факт видачі документу і посадових осіб, які його видали.
- Потім потрібно подати документ в Міністерство закордонних справ, а саме в консульський відділ, який займається питаннями легалізації. В МЗС вам проставлять другу печатку, яка є аналогом печатки з Міністерства юстиції.
- Далі необхідно виконати переклад вашого документу на мову країни, для якої ви його готуєте і нотаріально завірити.
- Нотаріально завірену копію знову потрібно подати в Міністерство юстиції для проставлення печатки, яка засвідчить нотаріальну копію.
- Після цього необхідно звернутись в Міністерство закордонних справ також для проставлення печатки на нотаріальну копію.
- Останнім кроком буде подача вашої нотаріальної копії документу в консульство тієї країни, для якої ви готуєте документ. В різних консульствах правила подачі можуть відрізнятись, цей момент потрібно уточнювати безпосередньо в консульстві.
Необхідні документи для консульської легалізації
- необхідний документ;
- нотаріальна довіреність (якщо за вас це буде робити довірена особа).
Коли не потрібна консульська легалізація документів
Не потрібна легалізація в тому випадку, якщо країна, для якої ви готуєте документи, є учасницею Гаазької конвенції від 1961 року, що спрощує процедуру легалізації шляхом проставляння штампа апостиль.
Інший приклад – це країни, які є учасницями конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, яка була підписана 22.01.1993 року в Мінську, Республіка Білорусь. Суть конвенції в тому, що документи, які видаються органами юстиції України для використання їх за кордоном, повинні бути складені відповідно до чинного законодавства України. Після чого ці документи перекладаються на Російську мову, а їх переклад також засвідчується.
Документи можуть бути прийняті на території країн, які підписали конвенцію:
- Азербайджан;
- Білорусь;
- Вірменія;
- Грузія;
- Казахстан;
- Киргизстан;
- Молдова;
- Росія;
- Таджикистан;
- Туркменістан;
- Узбекистан.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка