Апостилювання

Апостиль на документи

Апостиль – це спеціальний штамп, який підтверджує легальність документів та печаток, які скріплюють такі документи. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Апостиль документа онлайн (під ключ)
1000
грн
Замовити

Що таке апостиль документів

Якщо по-простому розібратися, що це таке, то можна впевнено сказати, що це спрощена процедура легалізації документів. Цей штамп підтверджує офіційну печатку, а також підпис тієї людини, яка підписала ваш документ. Це робиться для того, щоб документ, який ви плануєте використовувати в іншій країні, мав юридичну силу, так як сам по собі без цього штампу він нічого не представляє. До того часу, коли ще не був придуманий даний штамп, навантаження в міжнародних органах влади та судах була колосальною. Дуже багато часу було потрібно, щоб визнати документи з інших країн і дати людині можливість їх використовувати. Але 5 жовтня 1961 року всі змінилося. У цей день Гаазька конвенція скасувала вимогу легалізації іноземних офіційних документів, тим самим почав існувати механізм проставлення апостиля. Сама печатка знаходиться безпосередньо на самому документі. На ній відображається дата, а також її номер і посадова особа, яка його підписала і зареєструвала. Також є можливість перевірити документ в державному органі, який проставляє такі печатки.

У чому відмінність апостиля від легалізації

Підводячи підсумки по апостилю, можна твердо сказати – це самий легітимний із способів надання правової сили вашому документу, який ви плануєте використовувати в країні призначення. Ця печатка існує як більш простий аналог легалізації і в той же час є універсальним методом. Головна відмінність від консульської легалізації – це те, що апостилювання документів займає в рази менше часу, а документи з апостилем можуть використовуватися не в одній, а в багатьох країнах. На відміну ж від апостиля, консульська легалізація – більш складна процедура, яка складається з безлічі рівнів. Так само, як і в її спрощеній версії, потрібно спочатку встановити і підтвердити підписи тих посадових осіб, які і підписали документ. Також потрібно підтвердити, що ці документи в оригіналі справжні і офіційні, або підтвердити підписи посадових осіб, що вони справжні, а також уповноважених фахівців, запевняли підписи на документах. Далі консул легалізує документи, складені за участю керівництва консульського округу або виходять від цього керівництва.

Апостиль на документи і де проставляють апостиль

Якогось одного конкретного місця для проставлення штампа на всі документи не існує – все залежить від вашої ситуації. Наприклад, якщо у вас є термінова необхідність виїхати на роботу за кордон, то вам буде потрібна довідка про несудимість з апостилем. На такого роду документ проставити штамп можливо в Міністерстві закордонних справ, а конкретніше в його консульському відділі. Інший варіант, якщо ви їдете вчитися. В такому випадку вам потрібен апостиль на ваші освітні документи. Це можливо зробити в Міністерстві освіти, а точніше в інформаційному іміджевому центрі при цьому міністерстві. Саме тут ви зможете подати свої дипломи, атестати, і сертифікати. І третій поширений варіант – ви вийшли заміж або одружилися, і хочете повноцінно користуватися вашим свідоцтвом в іншій країні, або вам необхідно підтвердити те, що ви не в шлюбі в іншій країні, і ви не знаєте куди нести заяву про сімейний стан. В такому випадку вам допоможе Міністерство юстиції. Резюмуючи все це, можна сказати наступне: є 3 основних інстанції, де є можливість проставити апостиль, а саме:

  • Міністерство освіти
  • Міністерство юстиції
  • Міністерство закордонних справ

Коли можна отримати відмову на апостиль

Вам можуть не проставити печатку наступних випадках:

  1. Якщо ви переплутали країну призначення документа або просто не знали, чи потрібна легалізація або апостиль для цієї країни.
  2. Нечіткий текст або текст, який нереально прочитати з яких-небудь причин.
  3. Якщо ви забирали ваш документ у не дуже компетентного фахівця або він через неуважність підписав його олівцем.
  4. Якщо документ становив фахівець, який вирішив в останню мить щось виправити або попідкреслювати.

Юридична допомога в апостилювання документів

Дуже часто простим громадянам доводиться самим розбиратися, який і куди потрібен штамп, і що таке апостиль. Якщо ви плануєте їхати за кордон вчитися або працювати, або на постійне місце проживання, в 95% випадках вам потрібно буде апостилювати ваші документи, щоб не зіткнутися з труднощами в навчанні, роботі або проживанні за кордоном. Якщо при запиті «апостиль Київ» ви не змогли знайти те, що вам потрібно – час шукати фахівця, який швидко і якісно зробить проставлення апостиля в найкоротші терміни.

Щоб замовити апостиль, зверніться до фахівця з даного питання, який найбільше вам сподобався, і він в найкоротші терміни вирішить вашу проблему.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Апостиль документа онлайн (під ключ)
Робота с документами
1000 грн

Що ви отримаєте:

  • процедура «під ключ» онлайн
  • контроль виконання замовлення
  • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Міжнародне право
Апостиль на довідку про сімейний стан
Апостиль на довідку про сімейний стан
~ 1550
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на довідку про несудимість
Апостиль на довідку про несудимість
~ 1400
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на свідоцтво про народження
Апостиль на свідоцтво про народження
~ 2150
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на диплом
Апостиль на диплом
~ 2250
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на атестат
Апостиль на атестат
~ 2250
 
грн
Міжнародне право
Апостиль на свідоцтво про шлюб
Апостиль на свідоцтво про шлюб
~ 2200
 
грн
  Показати всі