Бомбосховище або спеціально облаштоване місце можуть врятувати життя під час обстрілу
Дії на період війни при авіаударі/артобстрілі
Наразі ніхто не може гарантувати, що війна швидко закінчиться, тому необхідно швидко адаптуватись під нинішні реалії.
Для багатьох людей обстріли та повітряна тривога стали не чимось незвичайним, а суворими реаліями життя. У такій неспокійній обстановці необхідно знати і розуміти, що потрібно робити, коли звучить авіатривога.
Якщо надійшло повідомлення про авіатривогу або артобстріл, необхідно:
- Терміново пройти у спеціально облаштоване місце чи бомбосховище.
- Підготуйте запас води та їжі на період тривоги.
- Візьміть із собою павербанку та зарядний пристрій, тримайте телефон зарядженим.
- Підготуйте сумку/рюкзак з найнеобхіднішими речами (документи, теплі речі, гроші).
- Якщо немає можливості пройти в бомбосховище, необхідно облаштувати таке місце у себе вдома. Такими місцями можуть виявитися ванна кімната/туалет, нижні поверхи багатоповерхової будівлі. Бажано шукати укриття між 2-ма стінами, тому що 1-ша стіна (вікна) беруть на себе основний удар, 2-га стіна гасить удар та уламки. Вибирайте місце укриття біля несучої стіни і ні в якому разі в кутку будинку, якщо квартира кутова.
Авіаобстріл триває в середньому до 10 хвилин, артобстріл – до 20 хвилин. Якщо ви чуєте гудіння зі свистом у повітрі, це може бути крилата ракета або літак. В обох випадках не залишайте укриття, а якщо ви знаходитесь не в ньому негайно пройдіть до нього.
Будьте дуже обережні! Якщо ваш будинок розташований на околиці міста або біля нього, а поряд є об'єкти критичної інфраструктури, то такі цілі вражаються насамперед. При тривозі негайно залиште таке приміщення.