Позовна заява в кримінальних питаннях
При порушенні прав громадянина чи юридичної особи у сфері кримінального права і бажанні відстояти свої права потрібно правильно скласти позовну заяву, яка і дасть старт судовому розгляду. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Що таке позовна заява у кримінальній справі
Неможливо перерахувати безліч проблемних ситуацій, які трапляються в житті людини, при яких їй необхідна допомога і позов у кримінальній справі, який може бути не винятком. Людські права порушуються щодня і це стало нормою для життя. Але які є варіанти, щоб відстояти свої права? Якщо порушуються ті чи інші права людини і немає можливості вирішити проблему мирним шляхом, необхідно вдатися до допомоги судових органів. Для цього потрібно скласти позовну заяву, в якій буде грамотно та аргументовано викладено причину подання позову. Позовна заява є безвідмовним засобом судового захисту людського права. Сторона, яка зазнала якихось збитків, має право обрати момент подання позову, а також у якому порядку судочинства розглядатиметься позов. Щоб не заплутатися і ніде не напортачити, бажано скористатися допомогою кваліфікованого фахівця, який допоможе написати позов і, якщо є необхідність, проконсультує з усіх питань.
Навіщо необхідний цивільний позов у кримінальній справі
Що робити, якщо ситуація перейшла всі межі допустимого і необхідно вживати вкрай швидких та агресивних заходів? Розглянемо варіант, коли є кримінальний процес чи є необхідність його запустити. Що для початку потрібно зробити? Перше, з чого треба розпочати – це розібратися, що таке позовна заява.
Позов у кримінальній справі – це заява, яка виконує функцію щодо відшкодування збитків фізичних, матеріальних чи моральних. Розглянемо детальніше всі три категорії:
- відшкодування фізичної шкоди передбачає відшкодування шкоди за завдання тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, а також відшкодування за завдання шкоди здоров'ю людини;
- відшкодування матеріальних збитків передбачає відшкодування збитків за абсолютно всі матеріальні збитки (навіть потенційні) або втрату ресурсів та майна;
- відшкодування моральної шкоди – це ті випадки, коли за певних ситуаціях потерпіла сторона отримала психологічний збиток здоров'ю через певні дії (образа, приниження, свідомо створена стресова ситуація).
Як скласти позовну заяву у кримінальній справі
Розберемося з чого складається позов у кримінальній справі та як його написати. Що потрібно написати, щоб скласти позовну заяву?
- Почнемо із самого верху. У верхньому правому кутку заяви пишеться назва суду, куди надсилатиметься цей документ.
- Далі пишеться від кого заява. Якщо заявник – фізична особа, то прописуються ініціали людини, яка подає позов, її місце проживання, індекс та ідентифікаційний код. У ситуації, коли заявник – юридична особа, прописуються ідентифікаційний код юридичної особи, адреса та індекс.
- Наступне, що необхідно вказати – це вартість позову, якщо йдеться про гроші.
- У центрі документа необхідно написати назву, а конкретніше «Позовна заява».
- Текстом необхідно зазначити інформацію, про що цей позов. Повинна бути інформація, що описує обставини, докази цих обставин, які аргументуються пунктами із закону, що підтверджують правоту заявника.
- Далі необхідно написати «Прошу» та висунути вимоги, які будуть, на думку заявника, доречними.
- Наприкінці необхідно описати перелік документів, що надаються разом із заявою.
- Знизу необхідно поставити підпис та ініціали заявника.
Щоб не пропустити нічого і бути впевненим, що все буде правильно подано, бажано звернутися до фахівців, які розбираються в цьому. Адвокати, які займаються цими питаннями, допоможуть вам правильно написати позовну заяву та проконсультують щодо вашої ситуації.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка