Реєстрація торгової марки (ТМ)
Реєструвати торгові марки можуть юридичні і фізичні особи. По-перше потрібно визначитись з товарами чи послугами, для яких буде використовуватися дана марка. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Реєстрація торгової марки в Україні
Багато підприємців цікавляться шляхом, який треба подолати, щоб зареєструвати торговельну марку в Україні, і що являє собою реєстрація ТМ. Які необхідно вчинити дії, щоб правильно провести реєстрацію ТМ і чи потрібні для цього фахівці, що за нюанси в даній процедурі, що потрібно зробити, щоб не припуститися помилок і не втратити час у порожню – далі у статті.
Що таке реєстрація торгової марки
Насамперед – це захист вашого товарного знака на законодавчому рівні, а також визнання виключного права на використання та розпорядження назвою, літерним позначенням або символікою торгової марки, що засвідчується свідоцтвом. Реєстрація торгової марки дозволить вам поставити її на баланс підприємства як нематеріальний актив, чим ви зможете гарантувати собі поповнення капіталу з нових джерел.
Першорядне завдання реєстрації ТМ – це захист, реклама та унікальність. Ці дії необхідні у випадках виходу бізнесу на нові ринки, і щоб не бути заручником ситуації при плагіаті та втрати ресурсів, необхідно проводити реєстрацію торгової марки. Особливості зареєстрованої торгової марки в тому, що вона охороняє виключно товари та послуги, для яких вона зареєстрована. В Україні з 1 січня 2014 року діє нова редакція Міжнародного класифікатора товарів. До цієї редакції входить 45 класів, і необхідно вкрай уважно вибрати клас, який максимально точно відображатиме суть діяльності вашої майбутньої торгової марки. Також коли визначилися з класом, потрібно зрозуміти, чи буде схожий даний вибір з уже існуючими і чи це буде причиною відмови. Саме тому в таких вкрай складних процедурах необхідно заручитися допомогою грамотного фахівця, який розуміється в нюансах реєстрації ТМ і зможе допомогти на всіх етапах цієї дії.
Навіщо потрібно зареєструвати торгову марку
Реєстрацію торгової марки України можна розглядати, як перший крок до міжнародної реєстрації ТМ за Мадридською системою. Крім того, вона дає такі переваги:
- безпека ваших товарів та послуг;
- можливість продажу франшизи;
- збільшення вартості продукції;
- можливість реєстрації домену UA.
Якщо резюмувати, можна сказати, що реєстрація ТМ і, як наслідок, зареєстрована ТМ, має ряд особливостей, які фіксують виробництво на певному підприємстві. Коли бізнес багато років намагається пробитися у своєму середовищі, на своїй ринковій ніші і в нього це виходить, необхідно, щоб цей бізнес був пізнаваний. Незалежно від того, працює бізнес в одній державі або він розширюється і планує проникати на нові ринки, йому необхідна реєстрація ТМ і, як результат, легальність та впізнаваність.
Реєстрація ТМ та порядок дій
- Перевірка торгової марки на подібність.
- Зробити заяву на реєстрацію ТМ та її подання до Укрпатенту.
- Формальна експертиза з перевіркою відповідності всіма нормами та вимогами оформлення всіх необхідних документів.
- Вказати дати подання заяви.
- Повна експертиза заявки на торговельну марку із перевіркою відповідності заявленого знака умовам правової охорони ТМ.
- Отримання рішення про реєстрацію ТМ.
- Сплата державного мита за реєстрацію (протягом 3 місяців).
- Видача свідоцтва (протягом 1 місяця).
Що потрібно для реєстрації ТМ в Україні
- образ обраної марки у двох видах, як у друкованому, так і в електронному (всього потрібно 5 копій для чорно-білої марки та 10 копій для кольорового варіанту);
- докладний перелік товарів (пропозицій), якими впроваджується реєстрування торгової марки;
- повна назва заявника, юридична адреса компанії, ПІБ, а також місце реєстрації фізичної особи;
- довіреність на патентного повіреного для представництва інтересів заявника.
Поради як зареєструвати торгову марку
- Свідоцтво діє 10 років з моменту подання заявки.
- Його можна продовжувати на цей же термін нескінченну кількість разів. Для цього за півроку до Укрпатенту необхідно подати та сплатити збір за продовження.
- Протягом усього терміну реєстрації (не пізніше ніж за 5 днів до видачі рішення) будь-яка зацікавлена особа може висунути заперечення проти заявки про реєстрацію вашої ТМ на підставі невідповідності її умовам правової охорони. Для такого випадку слід заздалегідь підготувати вмотивовану відповідь та направити її до Укрпатенту.
Юридична допомога реєстрації торгових марок
Реєстрація торгової марки – складний процес, який потребує спеціальних знань та ресурсів для якісного виконання процедури. Не кожна людина яка веде великий бізнес знає як це робиться. Для уникнення ризиків та втрати часу звичайно рекомендується розібратися в цьому питанні за допомогою кваліфікованого фахівця, який зможе зареєструвати торгову марку без помилок.
Для економії вашого часу та ресурсів потрібні юристи з реєстрації торгових марок. Ризик, що ви не дізнаєтесь всіх нюансів на етапах цього процесу – дуже високий, і зайвої консультації юриста не буде.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка