Перереєстрація ФОП (ФЛП)
Протягом існування ФОП рано чи пізно виникає необхідність вносити зміни в структуру, статут і т.д. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Що таке перереєстрація ФОП
Багато людей, які займаються бізнесом, знають, що ця справа займає колосальну кількість часу і сил. І коли приходять зміни, як правило, краще бути готовим до них. Зміна адреси, оптимізація діяльності господарського характеру або внесення поправок та змін до організаційної структури підприємства тягнуть за собою новий юридичний клопіт для людини, яка в цьому не орієнтується. Щоб здійснити дані маніпуляції та необхідно провести процедуру перереєстрації ФОП. Але що ж є процедура перереєстрації? Ця процедура – це не що інше, як оновлення актуальних даних у державному реєстрі, які виникають у зв'язку із низкою життєвих обставин.
Коли потрібна перереєстрація ФОП
Ось список ситуацій, коли необхідно проводити перереєстрацію ФОП:
- Найчастіше це стосується зміни прізвища або імені власника, тому що якщо ви десять років провадили діяльність під одним ім'ям та прізвищем, а тут раптом ви вирішили вийти заміж або просто вирішили змінити прізвище, вже існує необхідність в оновленні актуальних даних, оскільки вас, як підприємця вже не існує.
- Також це стосується ситуацій, коли вирішили переїхати на нове місце. Державний реєстратор – не Шерлок Холмс і не знає куди і з ким ви переїхали, і щоб дані про вас, як про підприємця, були актуальними, необхідно внести нову актуальну адресу.
- Наступний момент – це зміна виду діяльності. Ситуація аналогічна до попередньої, якщо ви надавали послуги у сфері телекомунікації і раптом різко вирішили змінити профіль діяльності на будівництво, вам необхідно повідомити реєстратора та провести заміну вашої діяльності.
- І решта, що може змінюватися під час життя та ведення бізнесу: номер телефону, адреса електронної пошти тощо.
Що потрібно зробити, щоб перереєструвати ФОП
- Перше, з чого потрібно розпочати, щоб розпочалася процедура перереєстрації ФОП – це подати заяву державному реєстратору. Бажано робити це у друкованому варіанті на комп'ютері. А якщо немає можливості – тоді заяву необхідно написати друкованими літерами, щоб усе було окремо та зрозуміло.
- Разом із заявою необхідно подати документ про сплату адміністративного збору (квитанцію).
- Цей збір необхідно сплатити до моменту подання документів, а квитанцію про сплату додати до заяви. Дану маніпуляцію ви можете здійснити як особисто, так і через рекомендований лист або офіційного представника.
Документи для перереєстрації ФОП
Якщо ви вибрали варіант із рекомендованим листом, вам необхідно:
- зібрати необхідні документи;
- завірити ваш підпис у нотаріуса;
- на квитанції про сплату банк має проставити печатку;
- далі це все відправляється рекомендованим листом з описом.
Наступний варіант – офіційний представник. Все, що для цього потрібно це:
- довіреність на цю людину;
- заяву зі сплатою;
- вашому представнику необхідно мати при собі паспорт, щоб його можна було ідентифікувати.
І найпростіший варіант – це особиста подача. Для цього потрібно:
- заява;
- квитанція;
- паспорт.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка