Правопорушення проти громадської безпеки

Юридична допомога при правопорушенні проти довкілля

Правопорушення: порушення правил екології; порушення правил охорони, використання надр; вкидання у море небезпечних речовин, які шкодять здоров'ю, життю людей; незаконний зруб лісу та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо правопорушенні проти навколишнього середовища
1600
грн
Замовити

Про послугу «Юридична допомога при правопорушенні проти довкілля»

Чиста екологія – запорука здоров'я кожного. Будь-які забруднення природи, що тягнуть наслідки, повинні бути покарані. Які бувають правопорушення проти довкілля та які варіанти покарань за них – про це далі.

Правопорушення проти довкілля – всі дії, які спрямовані проти природи, здоров'я тварин, людей. Це забруднення ґрунту, підземних вод, морів і річок. Також сюди входить забруднення повітря, інші небезпечні дії, які підвищують захворюваність, провокують епідемії.

Досудове врегулювання при правопорушеннях проти довкілля

Якщо людина через незнання завдала шкоди навколишньому середовищу, вона може добровільно зізнатися, відшкодувати збиток, наскільки це можливо, і тоді до суду справа не дійде. В інших випадках, коли у повітря, воду систематично роблять викиди небезпечних речовин, і ніхто не збирається міняти своєї поведінки, необхідне звернення до суду за допомогою.

Класифікація та наслідки правопорушень проти довкілля

 1. Порушення правил екології. Покарання: позбавлення волі на 5-10 років, зняття з посади до 3 років. Стосується неправильного проектування споруд, розміщення фабрик, заводів, небезпечних об'єктів.
 2. Відсутність заходів ліквідації при забрудненні екології. Покарання: позбавлення або обмеження волі до 5 років, зняття з посади до 3 років. Ухилення від обов'язків для ліквідації наслідків, внаслідок чого гинуть люди.
 3. Спотворення інформації про захворюваність. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, зняття з посади до 3 років, штраф на 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Умисне приховування правди про радіацію, забруднення екології чи продуктів, захворюваність.
 4. Забруднення ґрунту. Покарання: зняття з посади до 3 років, штраф на 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Внесення в землю речовин, які отруюють людей.
 5. Порушення правил охорони, використання надр. Покарання: позбавлення або обмеження волі до 2 років, штраф на 300-600 неоподатковуваних мінімумів доходів. Порушення, які несуть небезпеку для здоров'я, життя, екології.
 6. Незаконне видобування, збут, придбання бурштину. Покарання: штраф на 3-10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, обмеження або позбавлення волі до 3 років.
 7. Забруднення повітря. Покарання: обмеження волі до 3 років, штраф на 1800-3600 неоподатковуваних мінімумів доходів. Забруднення повітря шкідливими речовинами промислового або іншого виробництва.
 8. Недотримання правил охорони вод. Покарання: обмеження волі до 5 років, зняття з посади до 5 років, штраф на 1-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів. Спричиняє забруднення вод, створює небезпеку для життя.
 9. Забруднення моря. Покарання: позбавлення волі до 3 років, зняття з посади до 3 років, штраф на 300-800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вкидання у море небезпечних речовин, які шкодять здоров'ю, життю людей.
 10. Знищення рослин. Покарання: обмеження або позбавлення волі на 2-5 років, штраф на 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів. Стосується знищення лісів, дикорослих трав з використанням вогню або іншими способами.
 11. Незаконний зруб лісу. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, штраф на 1000-1500 неоподатковуваних мінімумів доходів. Перевезення, зберігання, продаж лісу незаконним шляхом.
 12. Незаконне полювання. Покарання: громадські роботи на 160-240 годин, штраф на 1-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження волі до 3 років. Полювання у заповідниках, полювання на живих істот, які записані в Червону книгу.
 13. Незаконний рибний промисел. Покарання: обмеження волі до 3 років, штраф на 1-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Ловля риби, що заподіює значну шкоду природі.
 14. Створення споруд без систем захисту природи. Покарання: зняття з посади до 3 років, штраф на 1-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Використання споруд, аварії на яких можуть заподіяти тяжку шкоду природі і здоров'ю.
 15. Порушення правил пожежної безпеки. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, штраф на 1000-4020 неоподатковуваних мінімумів доходів, виправні роботи до 2 років. Спричиняє появу пожежі, заподіяння шкоди здоров'ю, матеріальних збитків.

Посилання на першоджерело

Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):

Дізнатись більше про кримінальний процес


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо правопорушенні проти навколишнього середовища
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Послуги адвоката
Справи щодо наркотиків
Справи щодо наркотиків
~ 7000
 
грн
Послуги адвоката
Порушення громадського порядку
Порушення громадського порядку
~ 3050
 
грн
Послуги адвоката
Незаконне користування зброєю
Незаконне користування зброєю
~ 5350
 
грн
  Показати всі