Юридична допомога при порушенні прав дитини
Правопорушення: невиплата аліментів; зловживання правами опікуна; розголошення таємниці усиновлення проти волі прийомних батьків та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Про послугу «Юридична допомога при порушенні прав дитини»
Дитина – найбільш незахищена істота суспільства. Вона не може постояти за себе, захиститися перед дорослими, піти працювати, щоб прогодувати себе. Вона має потребу в турботі, любові, піклуванні, вихованні та матеріальному утриманні. Дуже часто права дитини в сім'ях грубо порушуються. Що являє собою порушення прав дитини, які види порушення прав існують, яке повинно бути покарання за подібні дії – читаємо далі.
Порушення прав дитини – це все принижуючі дії, що ображають гідність дитини. Сюди входять тілесні та моральні травми, відсутність виховання, матеріального забезпечення, елементарної опіки, незаконне використання речей дитини або її житлоплощі на шкоду йому. Порушенням прав дитини також вважається залишення дитини у небезпеці, одного вдома, особливо якщо він ще маленький і може собі нашкодити.
Досудове врегулювання при порушенні прав дитини
Якщо батьки згодні змінити свій спосіб життя, вже почали працювати над цим, не обов'язково вирішувати проблему за допомогою суду. Потрібно подивитися на те, як вони будуть вести себе далі, чи буде дитина знаходитися під належної опікою, отримувати все необхідне. Якщо батьки, опікуни стримають обіцянку, звернення до суду недоцільно. У випадках злісного порушення прав малолітнього потрібно подати позов до судових органів, так як іншим способом проблему не вирішити.
Класифікація та наслідки порушень прав дитини
- Відсутність виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дитини. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, штраф на 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів.
- Невиплата аліментів. Покарання: арешт до 3 місяців, громадські роботи на 80-120 годин, обмеження волі до 2 років.
- Невиконання обов'язків по відношенню до дитини, за якою встановлено опіку. Покарання: позбавлення або обмеження волі на 2-5 років.
- Зловживання правами опікуна. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 3 років, штраф на 1-4 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів.
- Розголошення таємниці усиновлення проти волі прийомних батьків. Покарання: громадські роботи до 240 годин, штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів, виправні роботи до 2 років. При обтяжуючих обставинах, якщо дитина постраждала внаслідок таких дій, позбавлення волі – 3-5 років.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 137. Неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей
- Стаття 164. Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей
- Стаття 166. Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування
- Стаття 167. Зловживання опікунськими правами
- Стаття 168. Розголошення таємниці усиновлення (удочеріння)
- Стаття 169. Незаконні дії щодо усиновлення (удочеріння)
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка