Адвокати по домашньому насильству
Правопорушення: домашнє насильство; переміщення близької людини в психіатричну клініку без його згоди; примушення до шлюбу та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Допомога адвоката щодо насильства в сім'ї у Києві та Україні
Поява у сім'ї тирана тягне незворотні наслідки. Людина, яка хоче панувати над іншими, обов'язково знайде собі жертву. Найбільш незахищеними є маленькі діти, підлітки, літні люди, які в силу фізичної немічі, віку просто не можуть за себе постояти і протистояти тиску сильнішої сторони. Розглянемо, що означає насильство в сім'ї, чи можна врегулювати сімейні неполадки до звернення до суду, які бувають види домашнього насильства і яке покарання буде за них.
Адвокати з домашнього насильства високої кваліфікації
Домашнє насильство іншими словами ще може називатися побутовим насильством. Це погане поводження однієї людини з іншою, прояв влади над більш слабким членом сім'ї, примус до будь-яких дій, які шкодять іншій людині або принижують його гідність. Найчастіше жертвами в домашньому насильстві стають діти, коли батьки пригнічують їх і ставляться вкрай нешанобливо, а також люди похилого віку, які залежать фінансово від своїх дітей чи онуків. Нерідко слабка сторона не може самостійно вирватися з-під гніту, і їй потрібна допомога ззовні – зазвичай за допомогою звертаються сусіди, навколишні, які бачать, як відбувається злочин, або здогадуються про це.
Коли потрібні адвокати з домашнього насильства
При домашньому насильстві дії насильника зазвичай носять циклічний характер. У більшості випадків злочинця може зупинити тільки юридична втручання і страх покарання. Тому навряд чи вийде врегулювати ситуацію поза судом, хіба що людина, яка здійснює насильницькі дії, щиро розкається і повністю змінить свій спосіб життя і поведінку. Але таке трапляється вкрай рідко, тому ліпше за все вирішити проблему при судовому розгляді справи.
Класифікація і наслідки домашнього насильства
- Домашнє насильство. Покарання: 150-240 годин громадських робіт, обмеження волі до 5 років, арешт до 6 місяців, позбавлення волі до 2 років. Це дії, заподіяні близьким родичем, що приносять великі емоційні, фізичні страждання, спричиняють руйнування здоров'я, провокують втрату працездатності. Можуть нести як фізіологічний, так і психологічний характер, здійснюються систематично.
- Переміщення близької людини в психіатричну клініку без його згоди. Покарання: 3-6 місяців арешту, до 2 років обмеженням волі, забороною на роботу в певних сферах до 3 років. Якщо подібний вчинок спричинив тяжкі наслідки для жертви, злочинця можуть позбавити волі на 2-5 років, а також позбавити законного права займатися діяльністю в певних сферах. Стосується ситуацій, коли злочинець знає, що людина абсолютно здорова, але з якихось недобрих мотивів насильно поміщає його в психіатричну лікарню.
- Примушення до шлюбу. Покарання: арешт до 6 місяців, позбавлення або обмеження волі до 3 років. Якщо примушують до шлюбу людину, яка ще не досягла віку вступу в шлюб, злочинців покарають терміном позбавлення або обмеження волі до 5 років. Це може стосуватися ситуацій, коли батько змушує сина або дочку одружитися, погрожуючи і вдаючись до шантажу, різного роду тиску. Також до шлюбу може примушувати співмешканець, теж вдаючись до морального і фізичного насильства.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 126-1. Домашнє насильство
- Стаття 151. Незаконне поміщення в заклад з надання психіатричної допомоги
- Стаття 151-2. Примушування до шлюбу
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка