Юристи з авторського права
Правопорушення: розголошення листування, впровадження в телефонну розмову, будь-яку іншу кореспонденцію; порушення авторських прав; втручання в приватне життя, поширення, зберігання або знищення особистої інформації та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Навіщо потрібен юрист в області інтелектуальної власності
Створюючи твір, людина хоче бути впевненою в тому, що її творіння ніхто не буде використовувати, крім неї особисто. Вона має повне право продавати твір, випускати його на огляд широкого загалу або ж залишити при собі, щоб ніхто про нього навіть знав. На жаль, такі люди згадують в останній момент, що існує консультація юриста по авторському праву. Нерідкі випадки, коли чужі пісні, вірші, оповідання, картини видають під своїм ім'ям, отримують незаслужене визнання і ще на цьому заробляють. Щоб цього уникнути, необхідно спочатку розуміти суть того, що відбувається і скористатися консультацією юриста в області інтелектуальної власності. Розглянемо, що являє собою порушення авторського права, чи можна вирішити питання до подачі позову в суд, які види порушень існують і в яких ситуаціях необхідний юрист з авторського права.
Перед тим як приступити до вивчення всіляких заходів покарання, розберемося що з себе представляє порушення авторського права і за якими критеріями воно визначається. Порушення авторського права – злочин, при якому чужі твори літератури, музики, будь-якого мистецтва, а також науки, використовують треті особи в різних цілях без письмового дозволу автора. При цьому обов'язково повинні бути докази наявності авторського права або створений договір про конкретний використанні творів. При будь-яких юридичних питаннях бажано для початку отримати грамотну консультацію щодо захисту авторського права. Кваліфікований адвокат із захисту авторських прав допоможе вирішити вашу проблему максимально якісно і з найменшими втратами часу і ресурсів.
Юрист із захисту інтелектуальної власності при досудовому врегулюванні
Існують такі моменти, коли люди використовують чужу музику або інші елементи творчості і створюють свої відеоролики, не знаючи про те, що конкретний твір мистецтва був захищений авторським правом і матеріал потрапив у відкритий доступ помилково. Автор твору або юрист по захисту авторських прав може звернутися до порушника з проханням не використовувати його музику, малюнки та інше в своїх цілях. Якщо порушник послухає, вибачиться і справді не буде використовувати чужий твір, немає ніякого сенсу в суді. Але якщо це відбувається систематично або ж порушник може бути шахраєм, що наживається на чужій праці, то в такому випадку в терміновому порядку необхідна консультація по авторському праву, після якої кваліфікований фахівець в даній області (юрист з авторського права) подасть на нього позов до суду, тому без цього не обійтися.
Класифікація порушень, для яких потрібен юрист по інтелектуального права
- Розголошення листування, впровадження в телефонну розмову, будь-яку іншу кореспонденцію. Покарання: штраф 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів, обмеження свободи до 3 років, виправні роботи до 2 років. Якщо дії були спрямовані на журналістів, громадських діячів – позбавлення волі 3-7 років.
- Порушення авторських, суміжних прав – незаконне розповсюдження творів літератури, мистецтва, комп'ютерних технологій. Покарання: штраф 200-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, виправні роботи або позбавлення волі до 2 років, конфіскація копій примірників чужих творів, нових програм, інноваційного обладнання, використаного для копіювання або несанкціонованого виготовлення. При повторному злочині, якщо воно проводиться групою осіб, з істотними матеріальними збитками – штраф 1-2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, також позбавлення волі 2-5 років, виправні роботи до 2 років.
- Порушення прав на особистий винахід або раціоналізаторську пропозицію, незаконне їх використання. Покарання: штраф 200-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, позбавлення волі або виправні роботи до 2 років з конфіскацією незаконно придбаного майна.
- Втручання в приватне життя, поширення, зберігання або знищення особистої інформації. Покарання: штраф 500-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців, виправні роботи до 2 років, обмеження волі до 3 років. Якщо порушення вчинено повторно або завдало істотної шкоди – арешт 3-6 місяців, обмеження або позбавлення волі 3-5 років.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 163. Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер
- Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав
- Стаття 177. Порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію
- Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка