Юристи щодо порушень ПДР
Правопорушення: управління транспортом у стані сп'яніння; порушення правил безпеки використання та руху транспорту; самовільна зупинка поїздка без причини та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Послуга юриста з автомобільних питань
На дорогах часто трапляються аварії через недбалість водіїв, людей, які будували проїжджі частини та пішоходів. Також через транспорт, який знаходиьтся в непридатному ремонтному стані. Розглянемо правопорушення проти безпеки руху та покарання, які передбачені за кожне з них.
Консультації юриста у справах правил дорожнього руху в Україні
Правопорушення проти безпеки руху – це порушення елементарних правил безпеки під час руху транспорту. Також це неякісний його ремонт, використання зношених деталей, зупинка поїзда пасажирами без причини, водіння в стані сп'яніння та інше.
Досудове врегулювання при правопорушення проти безпеки руху
Якщо правопорушення не спричинили занадто серйозних наслідків, смертей, то можна виплатити штраф при аварійній ситуації, допомогти потерпілому з ремонтом транспорту, якщо він згоден вирішити проблему таким шляхом. Але при глобальних наслідках без втручання судових органів не обійтися.
Класифікація та наслідки правопорушень проти безпеки руху
- Порушення правил безпеки використання та руху транспорту. Покарання: обмеження волі до 3 років, виправні роботи до 2 років; при заподіянні сильних тілесних ушкоджень – позбавлення волі на 2-7 років, при загибелі людей – на 5-10 років. Неправильна поведінка водія на дорозі, порушення правил руху, неякісний ремонт транспорту, через що постраждали люди.
- Порушення правил польотів. Покарання: обмеження волі до 3 років, арешт до 6 місяців, штраф на 1-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. При складних обставинах – позбавлення волі на 2-5 або 5-12 років. Правила порушують треті особи, які не є працівниками літака, що призводить до небезпечних наслідків.
- Самовільна зупинка поїздка без причини. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф на 1-2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 3 років. При загибелі людей – позбавлення волі на 5-10 років. Зупинка поїзда без необхідності будь-яким способом, що заподіяло шкоди пасажирам.
- Порушення правил безпеки при русі людьми, які керують транспортом. Покарання: виправні роботи до 2 років, обмеження волі до 3 років, штраф на 3-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців, позбавлення прав керувати транспортом до 3 років. Стосується порушень, які тягнуть за собою тяжкі тілесні ушкодження або смерть.
- Управління транспортом у стані сп'яніння. Покарання: позбавлення права керувати транспортом до 3 років, штраф на 1-2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Людина сідає за кермо, прийнявши до цього алкоголь, наркотики, седативні препарати – все, що уповільнює реакцію.
- Порушення стандартів та норм забезпечення безпечного руху. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 5 років, виправні роботи до 2 років, штраф на 2-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Стосується осіб, які будують дороги, ремонтують їх, створюють залізничні полотна, інше.
- Невиконання правил, що діють на транспорті. Покарання: позбавлення або обмеження волі до 5 років, виправні роботи до 2 років, штраф на 2-5 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Стосується порушення правил безпеки поїздки, стандартів виготовлення, ремонту, що спричинило загибель людей.
Посилання на першоджерело
Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):
- Стаття 276. Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту
- Стаття 281. Порушення правил повітряних польотів
- Стаття 283. Самовільне без нагальної потреби зупинення поїзда
- Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
- Стаття 287. Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації
- Стаття 288. Порушення нормативно-правових актів, норм і правил, що стосуються убезпечення дорожнього руху
- Стаття 291. Порушення чинних на транспорті правил
Дізнатись більше про кримінальний процес
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка