Правопорушення проти транспортної безпеки

Юристи щодо порушень ПДР

Правопорушення: управління транспортом у стані сп'яніння; порушення правил безпеки використання та руху транспорту; самовільна зупинка поїздка без причини та інші. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Первинна консультація щодо порушення ПДР
1000
грн
Замовити
Детальна консультація щодо порушення ПДР
1600
грн
Замовити

Послуга юриста з автомобільних питань

На дорогах часто трапляються аварії через недбалість водіїв, людей, які будували проїжджі частини та пішоходів. Також через транспорт, який знаходиьтся в непридатному ремонтному стані. Розглянемо правопорушення проти безпеки руху та покарання, які передбачені за кожне з них.

Консультації юриста у справах правил дорожнього руху в Україні

Правопорушення проти безпеки руху – це порушення елементарних правил безпеки під час руху транспорту. Також це неякісний його ремонт, використання зношених деталей, зупинка поїзда пасажирами без причини, водіння в стані сп'яніння та інше.

Досудове врегулювання при правопорушення проти безпеки руху

Якщо правопорушення не спричинили занадто серйозних наслідків, смертей, то можна виплатити штраф при аварійній ситуації, допомогти потерпілому з ремонтом транспорту, якщо він згоден вирішити проблему таким шляхом. Але при глобальних наслідках без втручання судових органів не обійтися.

Класифікація та наслідки правопорушень проти безпеки руху

 1. Порушення правил безпеки використання та руху транспорту. Покарання: обмеження волі до 3 років, виправні роботи до 2 років; при заподіянні сильних тілесних ушкоджень – позбавлення волі на 2-7 років, при загибелі людей – на 5-10 років. Неправильна поведінка водія на дорозі, порушення правил руху, неякісний ремонт транспорту, через що постраждали люди.
 2. Порушення правил польотів. Покарання: обмеження волі до 3 років, арешт до 6 місяців, штраф на 1-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. При складних обставинах – позбавлення волі на 2-5 або 5-12 років. Правила порушують треті особи, які не є працівниками літака, що призводить до небезпечних наслідків.
 3. Самовільна зупинка поїздка без причини. Покарання: виправні роботи до 2 років, штраф на 1-2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 3 років. При загибелі людей – позбавлення волі на 5-10 років. Зупинка поїзда без необхідності будь-яким способом, що заподіяло шкоди пасажирам.
 4. Порушення правил безпеки при русі людьми, які керують транспортом. Покарання: виправні роботи до 2 років, обмеження волі до 3 років, штраф на 3-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт до 6 місяців, позбавлення прав керувати транспортом до 3 років. Стосується порушень, які тягнуть за собою тяжкі тілесні ушкодження або смерть.
 5. Управління транспортом у стані сп'яніння. Покарання: позбавлення права керувати транспортом до 3 років, штраф на 1-2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Людина сідає за кермо, прийнявши до цього алкоголь, наркотики, седативні препарати – все, що уповільнює реакцію.
 6. Порушення стандартів та норм забезпечення безпечного руху. Покарання: обмеження або позбавлення волі до 5 років, виправні роботи до 2 років, штраф на 2-3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Стосується осіб, які будують дороги, ремонтують їх, створюють залізничні полотна, інше.
 7. Невиконання правил, що діють на транспорті. Покарання: позбавлення або обмеження волі до 5 років, виправні роботи до 2 років, штраф на 2-5 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів. Стосується порушення правил безпеки поїздки, стандартів виготовлення, ремонту, що спричинило загибель людей.

Посилання на першоджерело

Статті Кримінального Кодексу України (Особлива частина):

Дізнатись більше про кримінальний процес


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Первинна консультація щодо порушення ПДР
Первинна консультація
1000 грн

Що ви отримаєте:

 • роз'яснення загальних норм без вивчення документів та конкретної ситуації
 • пояснення, як правильно зібрати необхідну інформацію
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Детальна консультація щодо порушення ПДР
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Послуги адвоката
Порушення експлуатації транспорту
Порушення експлуатації транспорту
~ 5350
 
грн
  Показати всі