Воєнні послуги

Компенсація за зруйноване житло

Війна в Україні принесла страждання людям, і окрім цього постраждало майно багатьох людей, в тому числі і житло. Наразі є процедура компенсації від держави за пошкоджене житло, але важливо розуміти, що ця процедура є непростою і з низкою своїх нюансів. Супроводом таких процедур займаються профільні юристи, які допоможуть вам, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку юристу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Первинна консультація щодо компенсації за зруйноване житло
1000
грн
Замовити
Детальна консультація щодо компенсації за зруйноване житло
1600
грн
Замовити
Допомога в складанні документів для отримання компенсації за зруйноване житло
2000
грн
Замовити
Юридичний супровід для отримання компенсації за зруйноване житло
7000
грн
Замовити

Компенсація за зруйноване житло

Активна збройна агресія російської федерації завдає серйозної шкоди нашій економіці. Наразі ми працюємо з великою кількістю наслідків повномасштабного вторгнення за способами прояву та масштабами, а саме:

 • людські втрати та скалічене здоров'я
 • руйнування або знищення майна всіх форм власності та всіх можливих типів (житло, бізнес, інша нерухомість, автомобілі, предмети споживання, обладнання та інше рухоме майно)
 • загибель тварин і знищення лісів, що тягне за собою негативні наслідки для екології, природи, лісів, надр і водних об'єктів
 • порушення звичного укладу життя, стреси, вимушене переселення
 • знищення цілих населених пунктів тощо.

На сьогодні зареєстровано одразу кілька проектів законів щодо відшкодування шкоди, завданої війною російської федерації. Але, на жаль, досі відсутнє законодавче підґрунтя, яке б чітко регламентувало, у який спосіб і в якому обсязі має здійснюватися відшкодування шкоди для громадян, чиє житло було пошкоджене або зруйноване.

Фактично на сьогодні ми маємо чітко розроблений державою на рівні законодавства лише перший етап отримання компенсацій за пошкоджене чи зруйноване майно – етап збирання доказів, документів та іншої інформації, яка надалі стане підґрунтям для отримання виплат чи іншого відшкодування.

Фіксація та відшкодування шкоди після війни, є важливими аспектами встановлення справедливості та відновлення після конфлікту. Міжнародне право та міжнародні організації відіграють вирішальну роль у цьому процесі, допомагаючи збирати докази порушень, встановлювати відповідальність і забезпечувати компенсацію постраждалим сторонам. Правильна фіксація шкоди та її справедливе відшкодування сприяють відновленню миру та стабільності.

Фіксування шкоди, заподіяної війною

Міжнародне право відіграє ключову роль у регулюванні збройних конфліктів і встановленні відповідальності за воєнні злочини. Наприклад, Женевські конвенції та їхні додаткові протоколи встановлюють правила поводження з військовополоненими, захисту цивільного населення та гуманітарну допомогу під час конфліктів. Порушення цих конвенцій можуть розглядатися як воєнні злочини, і їхні виконавці можуть бути притягнуті до відповідальності перед міжнародними трибуналами, такими як Міжнародний кримінальний суд.

Фіксація шкоди, спричиненої війною, є першим і важливим етапом процесу забезпечення справедливості та компенсації потерпілим. Спочатку необхідно встановити масштаб руйнувань, втрат у людських життях і майнових збитків, щоб на їхній основі можна було скласти відповідні запити на компенсацію.

Ось деякі кроки, які можуть допомогти у фіксації збитків:

 1. Фотографії та відеозаписи. Одразу після виникнення воєнних дій фотографуйте та знімайте відео пошкодженого або зруйнованого житла, а також збитки, пожежі та інші видимі пошкодження. Це може слугувати важливим доказом при запиті компенсації.
 2. Список збитків. Заведіть список усіх збитків і пошкоджень, починаючи з найбільших і значущих. Вкажіть дати і місця кожного інциденту, а також оцініть вартість втрат, якщо це можливо.
 3. Збереження документів. Зберігайте всі документи, пов'язані з вашим житлом і збитками. Це включає в себе договори оренди, рахунки на ремонт, податкові документи та інші записи.
 4. Свідоцтва свідків. Якщо є свідки, які можуть підтвердити руйнування або пошкодження вашого майна, попросіть їх надати показання свідків або контакти, щоб у майбутньому їх можна було викликати як свідків.
 5. Зверніться до органів. Повідомте про збитки та втрати відповідним органам влади або організаціям, які займаються врегулюванням ситуацій лиха. Вони можуть провести оцінку збитків і почати процедуру компенсації.
 6. Експертиза. У деяких випадках може знадобитися професійна експертиза для визначення ступеня збитку. Співпраця з кваліфікованими експертами може допомогти переконатися, що всі збитки враховано.

Міжнародні організації, такі як Міжнародний Комітет Червоного Хреста та Організація Об'єднаних Націй, часто беруть участь у збиранні даних та оцінці збитків. У випадках, коли йдеться про збитки окремої приватної компанії або якоїсь окремої галузі (об'єднані вимоги), які сталися внаслідок збройного конфлікту, можна подавати позов до міжнародних судових інстанцій. А надалі можливо розглядати варіант висування консолідованих вимог від усіх, хто зазнав збитків на території України внаслідок війни.

Відшкодування шкоди, заподіяної державі воєнними діями

Відшкодування шкоди, заподіяної державі воєнними діями, розпочатими іншою державою, підлягає відшкодуванню у два способи: репарація та контрибуція.

Репарація – форма матеріальної відповідальності суб'єкта міжнародного права за збитки, заподіяні внаслідок вчиненого ними міжнародного правопорушення іншому суб'єкту міжнародного права, зокрема відшкодування (за мирним договором або іншими міжнародними актами) державою, що розпочала агресивну війну, збитків, заподіяних державі, яка зазнала нападу. Обсяг і характер репарацій мають визначатися відповідно до завданих збитків.

Контрибуція – примусові платежі або вилучення майна, що здійснюються державою, яка перемогла у війні, в іншої переможеної держави або в її населення.

Зауважимо, що застосування репарацій або контрибуцій можливе після завершення війни та підписання відповідних документів: мирної угоди або акту про капітуляцію. Зазвичай їх стягують із країни-агресора. Найчастіше за відновлення територій і відшкодування збитків платить сторона, яка програла війну.

Відшкодування шкоди за пошкодження майна

Механізм відшкодування шкоди за зруйноване або пошкоджене житло у воєнний час:

 1. Заява про компенсацію. Громадяни, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок воєнних дій, щоб подати заяву на відшкодування шкоди, можуть звернутися до місцевих органів влади або до ЦНАПу (Центру надання адміністративних послуг) чи дистанційно через застосунок "Дія", або до нотаріуса.
 2. Оцінка збитків. Спеціальна комісія (вона складається з представників місцевого самоврядування та військово-цивільної адміністрації) проводить оцінку збитків, завданих житлу та власності, і визначає суму компенсації.
 3. Реєстрація збитків. Внесення даних до Реєстру знищеного та пошкодженого майна.
 4. Відшкодування шкоди. Після оцінки збитків уряд може виплатити компенсацію постраждалим. Сума компенсації може залежати від ступеня руйнування і втрат.
 5. Переселення і тимчасове житло. У деяких випадках постраждалим громадянам можуть запропонувати тимчасове житло або переселення.
 6. Місцеві програми та організації. Додаткову допомогу та інформацію про відшкодування збитків можна отримати від місцевих органів влади та неурядових організацій.

Щоб дізнатися більш детальну інформацію про механізми відшкодування шкоди за зруйноване або пошкоджене житло під час воєнного стану, рекомендується звернутися до місцевих органів влади, а також стежити за оновленнями в офіційних джерелах інформації, оскільки ситуація може змінюватися з часом.

Послуги стягнення матеріальної шкоди

Для ефективного запиту компенсації за матеріальну шкоду та успішного отримання відшкодування зверніться до професіоналів на сервісі Lawly. На сервісі знаходяться висококваліфіковані спеціалісти, які надають юридичні послуги з метою забезпечити вас надійною підтримкою та захистом у різних юридичних питаннях.

Юристи з нашого каталогу готові забезпечити вас якісними та ефективними юридичними послугами, такими як:

 • Консультації та поради. Юристи готові надати вам професійні консультації з найрізноманітніших правових питань. Вони допоможуть вам розібратися в ситуації, пояснять ваші права та обов'язки і розкажуть про можливі стратегії дій.
 • Підготовка документів. Фахівці допоможуть вам правильно оформити різні документи, включно з контрактами, угодами, заявами та іншими юридично значущими матеріалами.
 • Представництво в суді. Якщо у вас є справа, яка вимагає судового розгляду, юристи нашого каталогу можуть представляти вас у суді. Вони відстоюватимуть ваші інтереси і забезпечуватимуть найкращий результат для вашої справи.
 • Врегулювання спорів. Юристи нашого каталогу спеціалізуються на вирішенні різноманітних юридичних суперечок, включно із сімейними, комерційними та цивільними справами. Насамперед вони прагнуть до мирного врегулювання спорів, але за необхідності готові використовувати всі доступні засоби захисту ваших інтересів.

Дуже важливо вчасно вести фіксацію руйнувань і розуміти всі механізми та процедури для проведення компенсації. Для цього краще своєчасно звернутися до фахівця, який зможе як мінімум проконсультувати і як максимум провести справу «під ключ». Для того, щоб знайти адвоката або юриста для цього завдання, не потрібно шукати по всьому інтернету юридичні компанії, оскільки є каталог юристів на сервісі Lawly. Юридична платформа Lawly – це ваш надійний партнер у світі юридичних питань.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Первинна консультація щодо компенсації за зруйноване житло
Первинна консультація
1000 грн

Що ви отримаєте:

 • роз'яснення загальних норм без вивчення документів та конкретної ситуації
 • пояснення, як правильно зібрати необхідну інформацію
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Детальна консультація щодо компенсації за зруйноване житло
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Допомога в складанні документів для отримання компенсації за зруйноване житло
Робота с документами
2000 грн

Що ви отримаєте:

 • список необхідних документів для конкретної ситуації
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Юридичний супровід для отримання компенсації за зруйноване житло
Онлайн-супровід
7000 грн

Що ви отримаєте:

 • рекомендація варіантів вирішення питання
 • складання плану дій та списку необхідних документів
 • юридичний офлайн супровід на кожному етапі плану
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Воєнні послуги
Допомога щодо мобілізації
Допомога щодо мобілізації
~ 3400
 
грн
Воєнні послуги
Допомога емігрантам
Допомога емігрантам
~ 2000
 
грн
Воєнні послуги
Допомога біженцям і ВПО
Допомога біженцям і ВПО
~ 1500
 
грн
  Показати всі