Ліквідація АТ (Акціонерного товариства)
Процедура ліквідації АТ (акціонерного товариства) має свої особливості, що викладені в Законі «Про акціонерні товариства». Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.
Закрити акціонерне товариство
Основна особливість процесу ліквідації АТ, порівняно з іншими організаційно-правовими формами, полягає у порядку загальних зборів учасників та прийняття рішень на зборах. Ліквідація АТ – це досить складна та специфічна процедура, яку не бажано розпочинати без залучення практикуючих фахівців. Юристи, що спеціалізуються в даному питанні, допоможуть кваліфіковано і на професійному рівні виконати процедуру під назвою банкрутство акціонерного товариства і не допустити помилок, які могли б бути присутніми за браком таких професіоналів.
Якщо настав момент, коли потрібно проводити ліквідацію АТ, необхідно для себе розуміти мінімальний алгоритм дій, з чого почати та як діяти. Перше, що необхідно зробити, щоб закрити АТ – це узгодити та вибрати день для проведення загальних зборів усіх акціонерів товариства. На цих зборах потрібна присутність власників та наявність не менше 60% голосів. Далі під час зборів потрібно проголосувати більшістю із присутніх за дане рішення та призначити співробітників, які входитимуть до ліквідаційної комісії. Комісія, яка займатиметься питанням банкрутства акціонерного товариства, має встановити строк для проведення ліквідації, але з таким розрахунком, щоб кредитори мали змогу заявити про свої претензії.
Що таке ліквідація АТ
По-перше – це законна можливість припинити діяльність суспільства через певні обставини. Також банкрутство акціонерного товариства – це один із способів зупинення роботи товариства, при якому воно повністю припиняє діяльність (без правонаступництва) у випадках:
- ухвалення відповідного рішення вищим органом АТ;
- після досягнення мети чи вибігу терміну, який створювалося АТ;
- на підставі ухвали суду;
- при скасуванні держреєстрації;
- інші підстави, передбачені установчим документом.
Навіщо потрібна ліквідація АТ
Банкрутство АТ, зазвичай, настає у разі невиконання ліміту чистих активів. Якщо після закінчення 2-го та наступних фінансових років вартість чистих активів АТ буде меншою від мінімального розміру статутного капіталу, то товариство має бути ліквідоване.
Навіть за збитковості АТ має вести документообіг, сплачувати податки і зарплатню. Тому часто компанії закриваються з цих причин, оскільки банкрутство акціонерного товариства – це початок кінця.
Порядок ліквідації акціонерного товариства
- Отримання переліку (реєстру) власників акцій в Національному депозитарії та направлення їм повідомлень про проведення загальних зборів.
- Публікація повідомлення про загальні збори в засобах масової інформації.
- Прийняття загальними зборами рішень по ліквідації АТ і визначення уповноважених осіб для виконання необхідних дій.
- Напрямок в 10-денний термін в НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) заяви, рішення про закриття АТ та пакету необхідних документів для припинення обігу акцій.
- Розподіл майна АТ.
- Напрямок в НКЦПФР заяви і документів на скасування випуску акцій.
- Державна реєстрація зупинки діяльності, закрити АТ шляхом його ліквідації.
Необхідні для закриття АТ документи
- заповнена реєстраційна картка;
- установчі документи;
- свідоцтво про державну реєстрацію;
- акт ліквідаційної комісії;
- ліквідаційний баланс;
- довідки про відсутність заборгованості з пенсійного фонду, фіскальної служби і фонду соціального страхування;
- паспорта та ІПН керівника, бухгалтера, засновників;
- довідка з архіву;
- банківські документи про рух коштів.
Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка