Для військовозобов'язаних

Оскарження ВЛК

Під час воєнного стану актуальна мобілізація, при якій виникає необхідність юридичної допомоги для захисту своїх прав та інтересів. Прикладом може бути оскарження ВЛК для встановлення справедливого рішення щодо здоров'я призовника. Подібними питаннями займаються військові юристи, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваш час та гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку юристу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Первинна консультація ВЛК
1000
грн
Замовити
Детальна консультація ВЛК
1600
грн
Замовити
Складання документів для оскарження ВЛК
2000
грн
Замовити
Супровід адвоката по ВЛК
7000
грн
Замовити

Як оскаржити висновок військово-лікарської комісії

Військово-лікарська комісія (ВЛК) – це важлива ланка в системі медичної оцінки громадян, які призиваються на військову службу в період загострення геополітичної обстановки або в разі введення воєнного стану. Це ключова інстанція, що визначає придатність громадян до військової служби і має вирішальне значення для формування збройних сил країни.

Основні функції ВЛК під час мобілізації

Військово-лікарська комісія під час мобілізації відіграє ключову роль у визначенні придатності громадян до військової служби. Її завдання включають у себе наступне:

 1. Медична експертиза. Основною функцією є проведення медичної експертизи громадян, яких призивають. Це включає в себе оцінку їхнього фізичного і психічного стану, а також виявлення медичних протипоказань до військової служби. Головна мета - переконатися, що ті, кого призивають, відповідають медичним вимогам для військової служби і можуть виконувати свої обов'язки без загрози для власного здоров'я;
 2. Категоризація призовників. На підставі результатів медичної експертизи встановлюються категорії призовників. Вони можуть бути розділені на кілька груп: придатні до військової служби, придатні з обмеженнями, тимчасово непридатні та непридатні. Це допомагає військовій владі розподіляти громадян на відповідні види військової служби та визначати заходи підтримки для осіб з обмеженою придатністю;

Діяльність військово-лікарської комісії під час мобілізації має будуватися на принципах прозорості та законності. Громадяни мають право на ознайомлення з результатами медичної експертизи та оскарження рішення ВЛК у разі незгоди. Це забезпечує дотримання їхніх прав та інтересів у процесі мобілізації.

Навіщо проходити ВЛК

Після отримання повістки мобілізований зобов'язаний пройти військово-лікарняну комісію. Це важливо для того, щоб гарантувати, що призовники можуть виконувати свої обов'язки в армії без загрози для їхнього здоров'я та безпеки. Комісія встановлює категорії придатності для призовників, які визначають, до якого виду військової служби або військової спеціальності вони можуть бути направлені.

Як оскаржити рішення ВЛК

Часто виникають ситуації де потрібно оскаржити рішення ВЛК призовникам або діючим військовим, які мають набуду інвалідність або набувають її в процесі проходження служби. Щоб підтвердити свій діагноз та переглянути природність до служби необхідно пройти МСЕК. Рапорт на МСЕК військовослужбовців це одна з головних підстав перегляду придатності для несення військової служби, тому дуже важливо володіти всією інформацією перед тим як його подавати. військовослужбовець повинен подати заяву на проходження МСЕК. Після цього, разом з цією заявою та копіями необхідних документів, йому слід звернутися до свого безпосереднього командира.

Люди які призиваються на службу мають звернутись до лікаря закладу охорони здоров'я за місцем проживання чи лікування хворого. Це потрібно для встановлення інвалідності, якщо є підстави для її надання. В сучасних реалія навіть після проходження всіх лікарів на рівні всіх інстанцій немає гарантії, що вам затвердять правильний діагноз. В таких випадках необхідно розуміти процедуру оскарження МСЕК на правовому рівні, щоб захистити свої права. Це можливо за певними правовими процедурами: досудовий порядок та судовий.

 • Досудовий порядок. Якщо людина не погоджується з висновками медико-соціальної експертної комісії, то таке рішення МСЕК можна оскаржити протягом місяця. Скаргу можна подати до комісії, яка прийняла рішення, або до центральної або обласної комісії. З метою перевірки результатів МСЕК проводиться повторний огляд і ухвалюється нове рішення. У випадку подальшої незгоди з прийнятим рішенням, його можна оскаржити перед Центральною МСЕК МОЗ України.
 • Судовий порядок. Якщо чоловік не згоден з рішенням ВЛК, вона можете подати позовну заяву до відповідного адміністративного суду. Заява повинна бути підготовлена відповідно до вимог адміністративного законодавства. Зазвичай формулювання де заявник викладаєте основні аргументи, чому не погоджується з рішенням МСЕК, та подає докази своєї позиції.

Оскарження ВЛК

Важливим етапом цієї процедури є правильне заповнення та подання документів. У цьому контексті місце розташування може відігравати роль, ветеранам з Києва та областей може бути зручно звернутися до фахівця, такого як адвокат ВЛК у своєму регіоні. Ці професіонали надають консультації та допомагають заявникам кваліфіковано підготувати необхідні документи. Наприклад, основним нормативним актом, що регулює діяльність комісії, є Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу". У цьому законі містяться положення про процедуру оскарження. Незважаючи ні на що, після проходження військово-лікарської комісії військовозобов'язаний має право оскаржити висновок комісії в разі незгоди з ним.

Важливим елементом успішного оскарження є розуміння всієї процедури, і в цьому допомагають інструкції та рекомендації, які надає адвокат ВЛК на онлайн сервісі Lawly.

Процедура оскарження

Оскаржити рішення Військово-лікарської комісії можна як у досудовій, так і в судовій процедурі.

Щоб оскаржити ВЛК у досудовому режимі, необхідно дотримуватися певних кроків:

 1. Подати запит на перегляд рішення комісії, обов'язково вказавши причину запиту на перегляд. До запиту слід додати всі надані документи, включно з рішенням, яке оскаржується. Зафіксовані результати попередніх медичних обстежень також мають бути включені до пакету документів.
 2. Для оскарження висновку комісії в судовому порядку, необхідно дотримуватися таких кроків:
 • Подати позовну заяву до окружного адміністративного суду, який може перебувати в місці проживання або в місці знаходження комісії, рішення якої оскаржується.
 • Важливо зазначити, що судову процедуру можна розпочати безпосередньо без досудових розглядів.

Адвокат ВЛК – консультація да оскарження під ключ

Оскарження заключення може бути складним процесом, який вимагає знання законодавства та навичок ведення правових справ. Консультація та допомога юриста ВЛК можуть бути вельми цінними в цьому процесі, щоб отримати актуальну інформацію та поради щодо вашої конкретної ситуації. Юрист по ВЛК на онлайн сервісі Lawly спеціалізується на питаннях, пов'язаних із призовом на військову службу. Вони готові надати вам кваліфіковану юридичну допомогу та підтримку на всіх етапах оскарження.

Важливо пам'ятати, що оскарження висновку – це ваші законні права. Якщо ви вважаєте, що рішення було винесено неправомірно, необхідно звертатися до фахівців за допомогою. Наш сервіс завжди готовий надати вам кваліфікованих фахівців для консультації або вирішення цього питання під ключ. Важливо пам'ятати що завжди можна захистити свої права, але потрібно це робити розумно та користуватися виключно кваліфікованою правовою допомогою.

Послуги онлайн і консультація

Допомога з ВЛК відіграє критичну роль у житті ветеранів, військових пенсіонерів, а також тих, хто не згоден з медичних показань з висновком. Крім великих ресурсів, які зараз доступні в Інтернеті, часто необхідна професійна юридична підтримка. У цьому контексті адвокат по ВЛК стає незамінними порадниками і помічниками. Адвокат ВЛК на онлайн сервісі Lawly дають змогу ветеранам отримати експертну оцінку своєї ситуації та визначити найефективніший шлях.

Сам процес оскарження також значно спрощується завдяки онлайн послугам. Заявники можуть легко завантажувати та передавати необхідні документи через інтернет, мінімізуючи бюрократичні перепони. Фахівці, які доступні на онлайн сервісі Lawly, допомагають мобілізованим орієнтуватися у складних юридичних аспектах та дотримуватися необхідних процедурних норм для успішного захисту свої прав.

Таким чином, онлайн послуги з оскарження рішень стали надійним інструментом для ветеранів та призовників, які прагнуть захистити свої права. У сукупності з консультаціями адвокатів ВЛК, вони забезпечують ефективне та зручне розв'язання юридичних питань ветеранів та військових пенсіонерів.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Первинна консультація ВЛК
Первинна консультація
1000 грн

Що ви отримаєте:

 • роз'яснення загальних норм без вивчення документів та конкретної ситуації
 • пояснення, як правильно зібрати необхідну інформацію
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Детальна консультація ВЛК
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Складання документів для оскарження ВЛК
Робота с документами
2000 грн

Що ви отримаєте:

 • документ «під ключ» онлайн
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Супровід адвоката по ВЛК
Онлайн-супровід
7000 грн

Що ви отримаєте:

 • разовий виїзд фахівця на домовлене місце
 • юридичний супровід для вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Воєнні послуги
Допомога призовникам
Допомога призовникам
~ 3500
 
грн
FREE
Воєнні послуги
Супровід у військкомат
Супровід у військкомат
~ 3000
 
грн
FREE
Воєнні послуги
Бронювання працівників
Бронювання працівників
~ 2050
 
грн
FREE
Воєнні послуги
Відстрочка для студентів
Відстрочка для студентів
~ 2050
 
грн
Воєнні послуги
Допомога щодо виїзду за кордон
Допомога щодо виїзду за кордон
~ 2950
 
грн
Воєнні послуги
Супровід інваліда за кордон
Супровід інваліда за кордон
~ 3100
 
грн
  Показати всі