Діти

Позбавлення батьківських прав

Замовивши дану послугу у профільного спеціаліста, можна позбавити батьківських прав людини, яка халатно відноситься до своїх батьківських прав – через що страждає дитина. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо позбавлення батьківських прав
1600
грн
Замовити

Що таке юридичне позбавлення батьківських прав

Люблячі батьки не можуть уявити собі життя без їхньої дитини. Але бувають сім'ї, де інтересами дитини нехтують, а її потреби відсуваються на задній план. Якщо хтось із опікунів не може впорається зі своїми прямими обов'язками або не хоче виконувати їх відповідним чином, то людину можуть позбавити прав на дитину. Позбавити прав на дитину – це дія, яка обов'язково має застосовується щодо батьків за те, що ті в свою чергу не можуть виховувати дітей належним чином.

У цьому випадку органи опіки або один з батьків, якщо чоловік і жінка в розлученні, можуть скласти і віднести заяву в суд, де одного з батьків позбавлять батьківських прав. Позбавлення батьківських прав батька, який веде аморальний спосіб життя або позбавлення батьківських прав матері, якій наплювати на свою дитину – питання дуже серйозне і вимагає професійного підходу на всіх його етапах. Розглянемо, як можна це зробити і що для цього буде потрібно.

Позбавлення батьківських прав в Україні

Пpи поганому підході батьків до своїх обов'язків слідують міри покарання у вигляді позбавлення прав на дитину. Для цієї міри існують як загальні правила відповідальності в сімейному пpaві, тaк і cвoї унікальні. Дані правила можуть застосовуватись тільки до тих осіб, які в силу закона повинні виховувати дітей, а приводом для санкцій є невиконання своїх батьківських обов'язків. Ці міри покарання гарантують захист дітям і слугують мотивацією для батьків виконувати свої обов'язки. Цей захід спрямований на захист інтересів дітей і визначається, як міра державного примусу, застосування якої тягне за собою втрату батьками всіх прав, що виникають виходячи з кровної спорідненістю з дитиною. Ця міра спрямована на захист прав та інтересів дітей, перевиховання батьків і попередження правопорушень. У випадках, коли не уникнути цього заходу, потрібна допомога в позбавленні батьківських прав від професіоналів цієї справи.

Позбавлення батьківських прав матері або батька

Батьківські права – це не тільки права, але також і обов'язки щодо постійного забезпечення, підтримки і виховання своєї дитини. Це в рівній мірі відноситься обох батьків – вони мають рівноцінні обов'язки і повинні робити все можливе, щоб діти отримували матеріальні блага, мали моральне виховання, могли розвивати інтелект і таланти. Після 18 років дитина вже знаходиться поза батьківських прав, що відбувається природно, якщо вона заводить сім'ю і починає себе забезпечувати. Але іноді можливе примусове позбавлення батьківських прав батька, якщо він неправильно поводиться з дитиною, пригнічуючи її і не створюючи позитивних умов для життя і розвитку. Так само можна сказати і про матір, яка не може в повній мірі вести виховання своїх дітей. У суді розглядають, чи потрібне позбавлення батьківських прав або все-таки необхідна допомога сім'ям, які мають проблеми з вихованням.

Причиною того, щоб позбавити батьківських прав, вважається небажання виконання зобов'язань батька з матір'ю, також небажання платити аліменти або ухилення батька з матір'ю від виконання своїх зобов'язань по вихованню дітей, що може проявлятися в нестачі турботи про їх фізичний і психологічний розвиток. Будь-якій дитині потрібна любов, тепло і розуміння. Вона повинна рости і бачити, що знаходиться у безпеці і має все, що потрібно для комфортного життя.

Юридичне позбавлення батьківства в Україні

Oдним з принципів позбавлення батьківських пpaв являєтcя aлкoгoлізм або нapкoмaнія. Пpи захворюванні батьків aлкoгoлізмoм або нapкoмaнієй дитина потрапляє в погану ceмeйну oбcтaнoвку, де нікому немає до неї діла, і через це страдає морально та фізично.

Приводом для позбавлення батьківських прав слугує експлуатація дитини. Що це означає? В першу чергу – це примушування до жебракування. В будь-якому випадку, дії дитини такого роду являються єксплуатацією тоді, коли вони являють небезпеку здоров'ю дитини або слугують обставинами, які унеможливлюють отримання освіти, або наносять шкоду її здоров'ю, фізичному або розумовому розвитку.

Навіщо потрібно позбавити батьківських прав

Причини позбавлення батьківських прав:

 • відсутність забезпечення дитини;
 • невиплата аліментів;
 • наркоманія або інші пороки батьків, які не дозволяють тверезо мислити;
 • насильство;
 • залишення дитини в пологовому будинку;
 • жорстоке поводження, інше.

Як відбувається позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав відбувається так:

 1. Звернення до органів опіки.
 2. Експертна оцінка ситуації, що склалася – цей документ потім передається до суду.
 3. Подача позову в суд і позбавлення батьківських прав через суд.
 4. Ведення справи в суді.
 5. Винесення рішення на підставі показань свідків, документальних даних, бажання самої дитини, якій виповнилося 14 років і більше.

Необхідні документи для позбавлення батьківських прав

 • позовна заява;
 • копії постанов суду;
 • листки непрацездатності;
 • довідки з психіатричної клініки, реабілітаційного центру;
 • протокол, який свідчить про факт втручання правоохоронців, інше.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо позбавлення батьківських прав
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Сім'я
Захист прав дитини
Захист прав дитини
~ 2750
 
грн
FREE
Сім'я
Дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон
Дозвіл батьків на виїзд дитини за кордон
~ 1200
 
грн
Сім'я
Стягнення аліментів
Стягнення аліментів
~ 2900
 
грн
Сім'я
Поновлення батьківських прав
Поновлення батьківських прав
~ 6000
 
грн
Сім'я
Визначення місця проживання дитини
Визначення місця проживання дитини
~ 5000
 
грн
  Показати всі