Для військовозобов'язаних

Супровід інваліда за кордон

Дуже актуальною темою став супровід інваліда 2 групи за кордон. Форум або безкоштовна консультація – не кращі варіанти для з'ясування всіх деталей, так як ця процедура не є простою і потребує допомоги фахівця. Подібними питаннями займаються військові адвокати, які допоможуть швидко вирішити їх, заощадивши ваші час і гроші. Щоб вирішити своє питання – безкоштовно відправте заявку юристу, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Первинна консультація щодо інвалідів та виїзду
1000
грн
Замовити
Детальна консультація щодо супроводу
1600
грн
Замовити
Складання плану дій для перетину кордону з інвалідом
1600
грн
Замовити
Повний онлайн супровід перед виїздом
2000
грн
Замовити

Виїзд за кордон: супровід інваліда

Це складний процес, який обтяжений суворим дотриманням законодавства, а в період дії воєнного стану в Україні стає особливо важким і ризикованим. Важливо зазначити, що незважаючи на загальні обмеження, існують особливі випадки, коли виїзд за кордон дозволено особам, які підлягають мобілізації. Ці випадки – надання необхідної підтримки та догляду людям, чиє переміщення може бути зумовлене лікуванням, реабілітацією або іншими важливими обставинами.

Хто кого може супроводжувати

Супровід інваліда під час перетину кордону відіграє ключову роль у забезпеченні їхньої безпеки та комфорту в процесі подорожі. Зазвичай право на супровід дозволено близьким родичам, опікунам або спеціально призначеним особам. Це право поширюється навіть на військовозобов'язаних, що робить цю процедуру повністю законною підставою для перетину на пропускному пункті наступних осіб (окрім деяких випадків):

 • дружина інвалід 2 групи – виїзд за кордон дозволено;
 • дитина інвалід 2 групи – виїзд за кордон дозволено;
 • мати або батько інвалід 2 групи – виїзд за кордон дозволено;
 • будь-який родич інвалід 3 групи – виїзд за кордон заборонено.

Таким чином, можливий супровід близького родича з 2-ю групою, який потребує постійного догляду, що відкриває для військовозобов'язаних легітимну можливість перетнути кордон без будь-яких проблем, принаймні де-юре.

Можливість перетину, особливо тими, хто потребує постійного догляду, ґрунтується на наявності документів, що підтверджують їхній статус, а також необхідність допомоги в процесі перетину. Важливо зазначити, що законодавство передбачає, що для особи (супроводжуючий інваліда) виїзд за кордон стає можливим, так як це достатня підстава для можливості перетнути кордон, навіть для осіб, які підлягають мобілізації.

Документи для супроводу інваліда за кордон

Збір документів – це важливий етап, що вимагає особливої уваги до оформлення цих документів. Ключові моменти і правила, а також перелік необхідних документів, визначають успішність цього процесу:

 • Документи, що підтверджують родинні зв'язки. Якщо супроводжуючим є родич, наприклад якщо йдеться про супровід батька інваліда за кордон, необхідно надати документи, що підтверджують родинні зв'язки. 
 • Посвідчення особи та паспорт. Супроводжуючий, так само як і особа, яка потребує супроводу, обов'язково повинні мати паспорт.
 • Документи про стан здоров'я. Документи, пов'язані зі станом здоров'я особи, яку супроводжують.
 • Свідоцтво про призначення компенсації. Цей документ часто вимагає додаткової процедури і втручання соціальних служб.
 • Документи для супроводу. Справедливість і законність цієї процедури, підтверджується документами, що встановлюють право на супровід інваліда через кордон. 

Дотримання всіх необхідних формальностей і наявність правильних документів – запорука безпечної та комфортної подорожі при перетину кордону.

Що робити в разі відмови в перетині

Виїзд за кордон інвалід 2 групи може перетворити в складне питання, якщо не підготуватись до непередбачуваної ситуації, такої як відмова у виїзді. У цьому випадку необхідно дотримуватися певних рекомендацій і знати свої права:

 1. Підготуйтеся заздалегідь. Перед поїздкою переконайтеся, що у вас є всі необхідні документи для виїзду за кордон як супроводжуючий інваліда. Це включає в себе посвідчення особи, паспорт, медичні документи, що підтверджують статус, а також документи, що підтверджують родинний зв'язок.
 2. У разі відмови. Якщо виникла відмова на виїзд за кордон, зберігайте спокій. Попросіть надати офіційне письмове повідомлення про причини відмови. Це може бути важливим документом при подальших оскарженнях.
 3. Оскаржуйте рішення. Якщо ви вважаєте, що відмова на виїзд чоловіків за кордон (супровід інваліда) була необґрунтованою, оскаржте це рішення у відповідних органах звернувшись до адвоката. Фахівець допоможе вам підготувати всі документи та сформувати заяви для оскарження неправомірного рішення.

Щоб уникнути більшості проблем і труднощів під час перетину кордону рекомендуємо зробити наступне:

 • Заздалегідь вивчіть правила перетину кордону. Вивчіть правила виїзду з країни й уточніть усі додаткові вимоги для виїзду за кордон чоловікам, які супроводжують інвалідів.
 • Отримайте консультацію у юриста. Якщо ситуація здається складною (наприклад, супровід інваліда 1 групи за кордон), зверніться до юриста, який спеціалізується на питаннях міграції. Професійна допомога може істотно полегшити процес розв'язання виниклих проблем.

Дотримуйтесь усіх встановлених законів і правил, стежте за оновленнями в законодавстві. Це допоможе уникнути можливих непорозумінь під час перетину кордону.

Відповідальність за підробку документів

Підробка може включати в себе як повне виготовлення нового документа, так і часткову зміну наявного, з метою забезпечення зовнішньої автентичності. Особлива увага приділяється підробці штампів і печаток, важливих атрибутів офіційних документів. Супровід інваліда за кордон (Україна) з підробленими документами може спричинити серйозні правові наслідки для всіх сторін, включно зі штрафами або позбавленням волі на строк до п'яти років, відповідно до законодавства України.

Часті запитання щодо перетину

Правила супроводу інваліда за кордон – це аспект законодавства з яким пов'язано чимало проблем. Кваліфіковані адвокати завжди готові надати вам сприяння і кваліфіковану підтримку на всіх етапах оформлення документів, аж до перетину кордону.

Ця процедура викликає безліч запитань у громадян: серед них є як абсолютно унікальні запити, так і питання, що часто повторюються. Серед найпопулярніших варто згадати такі:

 • Чи можу я виїхати за кордон з інвалідом без його присутності? Ні, навіть за наявності всіх відповідних документів дозволено перетинати кордон тільки з присутністю цієї особи.
 • Чи може інвалід 3 групи виїхати за кордон? Так, така особа може виїжджати за межі України для будь-яких цілей, але для цього потрібна довідка, що підтверджує цей статус.
 • Чи можна виїжджати за кордон для супроводу інваліда 3 групи? Наразі супровід для осіб такої категорії не є достатньою підставою для отримання дозволу на перетин кордону особам, які підлягають мобілізації.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Первинна консультація щодо інвалідів та виїзду
Первинна консультація
1000 грн

Що ви отримаєте:

 • роз'яснення загальних норм без вивчення документів та конкретної ситуації
 • пояснення, як правильно зібрати необхідну інформацію
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Детальна консультація щодо супроводу
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Складання плану дій для перетину кордону з інвалідом
План дій
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • складання плану дій для конкретної ситуації
 • визначення етапів роботи та показників їх виконання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Повний онлайн супровід перед виїздом
Онлайн-супровід
2000 грн

Що ви отримаєте:

 • рекомендація варіантів вирішення питання
 • складання плану дій та списку необхідних документів
 • юридичний онлайн супровід на кожному етапі плану
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Воєнні послуги
Допомога призовникам
Допомога призовникам
~ 3500
 
грн
FREE
Воєнні послуги
Супровід у військкомат
Супровід у військкомат
~ 3350
 
грн
FREE
Воєнні послуги
Бронювання працівників
Бронювання працівників
~ 2600
 
грн
FREE
Воєнні послуги
Відстрочка для студентів
Відстрочка для студентів
~ 2050
 
грн
Воєнні послуги
Допомога щодо виїзду за кордон
Допомога щодо виїзду за кордон
~ 2900
 
грн
Воєнні послуги
Оскарження ВЛК
Оскарження ВЛК
~ 3850
 
грн
  Показати всі