Договори для підприємців

Цивільно-правовий договір із працівником

Якщо підприємцю необхідний працівник на певний обсяг робіт та зазначені терміни, його не потрібно наймати як співробітника, для цього достатньо укласти з ним цивільно-правовий договір. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Цивільно-правовий договір
2000
грн
Замовити

Який потрібен договір для найму працівника

Для виконання певного об'єму роботи не завжди потрібно укладати трудовий договір із найманим працівником. Існує безліч критеріїв, які дозволяють або забороняють трудові договірні відносини за цивільно-правовим договором і потрібно розібратися перед його складанням, що він із себе представляє і чим відрізняється від «класичного» трудового договору.

Що таке цивільно-правовий договір із працівником

Для загального розуміння необхідно зазначити, що цей тип договору може бути укладений між фізичною особою та підприємством на виконання певних робіт чи надання послуг. Цей тип договору особливо актуальний у разі, коли потрібен спеціаліст для конкретної «проектної» роботи та на невеликий період часу. Наприклад, є невелика компанія, яка виробляє авторський одяг і їм потрібний дизайнер для розробки конкретної моделі одягу. Наймати дизайнера на постійну основу за трудовим договором, щоб він працював 5 днів на тиждень за домовлений оклад немає сенсу, оскільки завдання стоїть конкретно в розробці однієї моделі одягу та в заданий термін, а виділяти витрати за часом та грошима у роботодавця немає бажання. Для такої ситуації ідеально підходить цивільно-правовий договір із працівником.

То що таке цивільно-правовий договір? Це договір між фізичною особою-підприємцем та фізичною особою, або фізичною особою та фізичною особою, суть якого полягає у виконанні певного завдання на обумовлений проміжок часу за відповідну винагороду без прив'язки до трудових зобов'язань, графіку роботи та Кодексу законів про працю (даний тип договору регулюється ст.61 Господарського кодексу України).

Як скласти цивільно-правовий договір

Обов'язковою умовою під час укладання такого роду є його письмовий висновок (що логічно), усні домовленості ні до чого доброго не призводять. У цивільно-правовому трудовому договорі необхідно:

 • точно вказати умови співпраці;
 • описати пункти, пов'язані з термінами виконання робіт та оплати, щоб під час перевірки договір не вважався трудовим та не виникло проблем;
 • чітко прописати предмет договору, послуги, які виконає виконавець (без загадок та розпливчастих формулювань, необхідно максимально чітко та зрозуміло прописати завдання);
 • переконатися, що у тексті договору немає моментів, які хоч і віддалено вказують на трудові відносини;
 • вказати у договорі, що очікується в кінцевому результаті від виконавця та яка оплата за виконану роботу.

Потрібно розуміти, що якщо працівник за цивільно-правовим договором виконує свої обов'язки, наприклад в офісі, і працює згідно з звичайним розпорядком трудового дня, перевірка відповідних органів у разі потреби це дуже легко виявить. Тому для виконавця послуги не прописується графік робіт, а лише час, за який він має виконати послугу. Чому так? «Класичний» трудовий договір – це угода між працівником та власником підприємства або фізичною особою-підприємцем. За цим договором працівник повинен виконувати роботу на певній посаді, з дотриманням правил внутрішнього розпорядку роботи цієї організації, а власник підприємства чи організації зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату та забезпечувати умови праці, передбачені законодавством про працю. На перший погляд, це дуже схожі поняття, але судячи з вихідних деталей – це далеко не так, і необхідно бути дуже уважним при наймі співробітника та оформленні з ним трудових відносин щодо виконання певних робіт. Це необхідно як для роботодавця, так і для виконавця праці, оскільки перевірки та всілякі непорозуміння по ходу роботи можу спричинити судові позови та розгляди, а вони нікому не потрібні.

Як замовити цивільно-правовий договір на Lawly

Для пошуку абсолютно будь-якої юридичної послуги людині потрібно шукати величезну кількість інформації, компаній та приватних виконавців у мережі Інтернет або у знайомих, що займало колосальну кількість часу та сил. Але час минає і все змінюється. У каталозі юристів та юридичних послуг Lawly зібрано спеціалістів різних правових галузей, які виконують послуги в режимі онлайн. Наприклад, щоб замовити цивільно-правовий договір з працівником необхідно:

 1. Вибрати верифікованого юриста чи компанію зі списку у місті, яке вам найбільше підходить.
 2. Подивитися, чи надає цей фахівець дану послугу або під самою послугою вибрати того фахівця, який наперед її вказав.
 3. Юрист проведе консультацію на предмет усіх нюансів та деталей щодо цивільно-правового трудового договору, який необхідний замовнику в режимі онлайн.
 4. Далі юрист на підставі всієї отриманої інформації робить проект договору та надсилає його замовнику на перевірку/редагування.
 5. Після погодження всіх нюансів юрист надсилає готовий договір замовнику та отримує оплату за свою роботу.

Які плюси?

 • Юристи у доступності онлайн (не потрібно їздити в офіси та попередньо записуватися на прийом).
 • Вся комунікація доступна будь-яким зручним для клієнта способом (онлайн через функціонал сайту, месенджери, електронна пошта, телефонні дзвінки).
 • Вибір юриста за конкретною послугою або його місцезнаходженням.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Цивільно-правовий договір
Робота с документами
2000 грн

Що ви отримаєте:

 • послугу «під ключ»
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Бізнес
Договір на надання послуг
Договір на надання послуг
~ 2300
 
грн
Бізнес
Договір підряду
Договір підряду
~ 2200
 
грн
Бізнес
Трудовий договір
Трудовий договір
~ 2500
 
грн
Бізнес
Договір про спільну діяльність
Договір про спільну діяльність
~ 2850
 
грн
  Показати всі
Новини по темі
Новини, пов'язані з даною послугою