Консульська легалізація

Легалізація свідоцтва про шлюб

Для того щоб свідоцтво про шлюб мало юридичну вагу за кордоном, необхідно його легалізувати. Щоб вирішити своє питання – замовте онлайн-консультацію чи послугу «під ключ» прямо зараз, і незабаром фахівець зв'яжеться з вами для уточнення деталей.

safe
Безпечна угода
Юрист отримує оплату тільки після вашого підтвердження виконання
Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо легалізації свідоцтва про шлюб
1600
грн
Замовити

Що таке легалізація свідоцтва про шлюб

Перед тим, як розібратися в цій складній на перший погляд процедурі, необхідно зрозуміти, навіщо і як використовується за кордоном такий документ, як свідоцтво про шлюб. У випадках, коли люди уклали шлюб на території України, видається документ – свідоцтво про шлюб. Цей документ видається у день розпису та має юридичну силу виключно на території України. Коли виникає питання про те, як його можна використовувати за кордоном, багато людей губляться і починають поспішати приймати невірні рішення. Спробуємо розібратися, що і чому.

Процедура легалізації документа, у разі легалізація свідоцтва про шлюб, має два варіанти виконання:

 1. Перший – це проставлення штампу Апостиль на свідоцтво про шлюб. Цей штамп – це міжнародний друк, який засвідчує саме свідоцтво про шлюб та посадову особу, яка його видала. Цей варіант засвідчення документа є простим, але працює виключно для тих країн, які перебувають у Гаазькій конвенції.
 2. Для країн, які не увійшли до цього списку, існує другий варіант засвідчення документа для використання за кордоном – консульська легалізація свідоцтва про шлюб. Цей спосіб складніший і має низку своїх нюансів. Цей варіант має на увазі чотири етапи подання документа, починаючи з Міністерства юстиції і закінчуючи консульством тієї країни, куди їде людина і застосовуватиме документ.

Розберемося докладніше, як проводиться консульська легалізація шлюбу в Україні і що для цього потрібно.

Легалізація шлюбу укладеного в Україні

Для виконання цієї дії перше, що необхідно – це точно знати, що країна призначення не підходить під спрощений спосіб засвідчення документа. Якщо так, необхідно підготуватися, бо шлях буде складним. Консульська легалізація свідоцтва про шлюб складається з таких етапів:

 1. Необхідно оригінальний документ запевнити у Міністерстві юстиції України. Перед цим рекомендується дізнатися саме в якому відділі проставляють цей штамп, і записатися наперед, тому що охочих буде багато.
 2. Після проставлення першого друку у Мін'юсті необхідно проставити другий друк у Міністерстві закордонних справ України, також – на оригіналі.
 3. Після проставлення двох печаток потрібно зробити нотаріальний переклад свідоцтва про шлюб та всіх проставлених печаток мовою, яку приймає країна, куди їде людина.
 4. Перекладений та засвідчений нотаріусом документ необхідно знову подати до Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ. На нотаріальному перекладі свідоцтва про шлюб знову проставляються два печатки цих інстанцій.
 5. Подача нотаріальної копії з проставленими чотирма печатками (перші дві печатки на оригіналі, ще дві на перекладі, у сумі це все на одному зшитому документі) до консульства країни, куди планує виїхати людина.

Як можна помітити, складнощів у проведенні легалізації свідоцтва про шлюб в Україні вистачає. Але чи існують інші способи все це зробити та бути впевненим у термінах та правильності дій? Про це далі.

Консульська легалізація шлюбу онлайн

З усього перерахованого вище стає зрозумілим, що легалізувати свідоцтво про шлюб не так просто, як здавалося на перший погляд. На щастя, це питання вирішується. Існує безліч юридичних компаній і автономних фахівців, які виконують таку послугу, як легалізація свідоцтва про шлюб. Навіщо потрібні такі юристи?

 • Дані фахівці мають досвід та знання у проведенні всіх процедур по ходу справи.
 • Юристи роблять все дистанційно за клієнта та гарантують терміни, які потрібні замовнику.
 • Клієнт не переживає, що зробить помилку, і доведеться все переробляти за документацією неодноразово перед тим, як пройти хоча б одну інстанцію.

У нашому каталозі ви зможете знайти юридичну компанію або спеціаліста, які зможуть легалізувати свідоцтво про шлюб у терміни, зручні для вас та з найменшою втратою часу та ресурсів.


Автор: ведучий юрист-аналітик Артем Дудка

Online
Підбір підходящого для вас спеціаліста та супровід замовлення до повного виконання
Консультація щодо легалізації свідоцтва про шлюб
Комплексна консультація
1600 грн

Що ви отримаєте:

 • вивчення документів та детальний аналіз проблеми
 • рекомендація шляхів вирішення питання
 • контроль виконання замовлення
 • гарантія повернення коштів при невиконанні замовлення
Перейдіть в категорію
У каталозі послуги розділені по категоріям – це дозволить зберегти ваш час при пошуку
Знайдіть послугу
Після переходу в потрібну категорію, вам буде не важко знайти потрібну послугу
Оберіть юриста
На сторінці знайденої послуги ви зможете обрати юриста, який допоможе вирішити вашу проблему
Відправте заявку
Заключним етапом буде відправка заявки обраному юристові на розгляд
Спеціалізації
Необхідні спеціалізації для виконання даної послуги
Схожі послуги
Можливо, ви шукали саме ці послуги
Міжнародне право
Легалізація диплома
Легалізація диплома
~ 900
 
грн
Міжнародне право
Легалізація довідки про сімейний стан
Легалізація довідки про сімейний стан
~ 4000
 
грн
Міжнародне право
Легалізація довідки про несудимість
Легалізація довідки про несудимість
~ 1700
 
грн
Міжнародне право
Легалізація атестата
Легалізація атестата
~ 3000
 
грн
Міжнародне право
Легалізація свідоцтва про народження
Легалізація свідоцтва про народження
~ 3250
 
грн
Міжнародне право
Легалізація документа
Легалізація документа
~ 3350
 
грн
  Показати всі