Підтримка малого та середнього бізнесу. Що прискорить розвиток України
Економіка

Підтримка малого та середнього бізнесу. Що прискорить розвиток України

Економіка
Дата публікації:
24 березня 2021
Переглядів:
95
Автор:
Lawly
shape
shape

Невеликий бізнес швидше адаптується до змін, впроваджує новації та робить економіку більш стійкою до криз. В умовах гібридної війни це необхідно для збереження соціально-політичної стабільності

Сьогодні Україна має унікальний шанс. Чи не вперше за останні десятиліття у керівництва країни є політична воля для системних перетворень. Президент Володимир Зеленський робить рішучі кроки, аби забрати державу в олігархів та корупціонерів, захистити від зовнішнього втручання та змусити її працювати задля усіх громадян. Нещодавно уряд затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року. У ній поставлені конкретні та дуже амбітні цілі на десятиліття. І у більшості напрямків передбачені стимули для розвитку малого та середнього бізнесу.

Чому це настільки важливо? Тому що наш найбільший скарб – люди. А підприємці якраз – найактивніша частина українського суспільства. Невеликий бізнес швидше адаптується до змін, впроваджує новації та робить економіку більш стійкою до криз. В умовах гібридної війни для України це необхідно для збереження соціально-політичної стабільності. Адже МСБ забезпечує сьогодні 82% робочих місць.


Які висновки робимо з минулого кризового року?

Сумарні економічні стимули та розумний підхід до карантину суттєво зменшили падіння економіки України. У 2020-му вона виглядала краще, ніж у багатьох інших європейських країнах, і скоротилась на 4,2%, хоча прогнозувалося падіння до 8%. І найбільше уваги приділяли саме малому та середньому бізнесу.

Програма допомоги з часткового безробіття підтримала 365 тисяч працівників МСБ та фізичних осіб-підприємців і допомогла зберегти робочі місця. З квітня 2020-го були підвищенні ліміти доходів платників єдиного податку, що не переглядалися з моменту ухвалення у 2010 році Податкового кодексу, а з грудня – запроваджена автоматична індексація.

ФОПів та фермерів на період карантину частково звільнили від сплати податків, штрафів та плати за оренду державного або комунального майна. Крім того, успішно пройшла програма одноразової підтримки ФОПів та найманих працівників, яким перерахували по 8 тисяч гривень перед карантином. В її рамках вдалось охопити більше півмільйона осіб.

Для підтримки креативних індустрій, бізнесу у сферах туризму та спорту держава затвердила спеціальну ставку ПДВ у 7%. Це теж, з нашої точки зору, допомогло пройти складний 2020-й рік.

З урахуванням цього досвіду сьогодні влада працює над новим пакетом програм для стимулювання економічного зростання на 2021 та 2022 роки.


Джерело: НВ

Запропоновані послуги
Запропоновані юристи
Заявка
Оберіть послугу
Оберіть одну з послуг даного юриста