Опитування показало, які цінності діти засвоюють через телевізор
Суспільство

Опитування показало, які цінності діти засвоюють через телевізор

Суспільство
Дата публікації:
25 березня 2021
Переглядів:
162
Автор:
Lawly
shape
shape

Дослідники з'ясували, які телешоу були популярні у дітей і підлітків в 1967-2017 роках і як вони впливали на цінності глядачів. Виявилося, речі, які діти вважають важливими, змінювалися від десятиліття до десятиліття і залежали не тільки від часу, але і від формату програми.

Команда психологів з Каліфорнійського університету в США з’ясувала, яку роль телешоу грають в світосприйнятті дітей. Спочатку вчені відібрали по два найпопулярніших шоу серед глядачів від 8 до 12 років в кожному десятилітті. У 1960-х такими виявилися «Шоу Енді Гріффіта» і «Шоу Люсі», в 1970-х – серіали «Щасливі дні» і «Лаверн і Ширлі», в 1980-х – «Альф» і «Проблеми зростання», в 1990-х – «Сабріна – маленька відьма» і «Хлопець пізнає світ», в 2000-х – серіал «Ханна Монтана» і шоу American Idol. Для оцінки 2010-х психологи вибрали чотири програми: «Америка шукає таланти», «Історії Райлі», «Грізна сімейка» і «Американський воїн-ніндзя».

Далі вчені проаналізували, які цінності були найважливішими для дітей і підлітків в кожному десятилітті. Серед них виявилися: популярність, доброта, прийняття себе, відчуття спільності, успішність і так далі. Результати роботи команда представила в доповіді.

З’ясувалося, що бажання бути знаменитим, яке протягом 40 років не піднімалося вище 13 місця в рейтингу цінностей, стало найзначнішим в 2007 році і опустилося на шосте місце в 2017-м. А необхідність бути частиною спільноти, яка займала в рейтингу головні позиції, до 2007 року виявилася на 11-му рядку. Прагнення домогтися успіху піднялося з десятого місця на перше за останні 50 років. Відданість традиціям, навпаки, втратила актуальність: вона впала з четвертого на 16-й рядок рейтингу.

Вчені помітили, що цінності, які засвоюють діти, змінювалися не тільки в залежності від десятиліття, а й в залежності від конкретної програми всередині кожної декади. Так, шанувальники серіалів виділяли прийняття себе, доброту і приналежність до співтовариству. Любителі реаліті-шоу фокусувалися на бажанні бути відомими, індивідуалізм і прагнення підтримувати імідж.

Автори дослідження припустили, що реаліті-шоу подають жорстку конкуренцію і «перемогу за всяку ціну» як щось позитивне, а також невірно показують, як багато потрібно працювати, щоб стати успішним. І тому система цінностей у дітей і підлітків спотворюється.

Також психологи відзначили, що поширення соцмереж супроводжується зростанням рівня нарцисизму і зниженням емпатії серед молодих людей. Це дослідження може допомогти творцям телешоу робити більш корисний для дітей контент і краще оцінювати, як їх робота впливає на юних глядачів. А батьки зможуть допомогти дітям сформувати систему цінностей.


Джерело: cikavosti

Запропоновані послуги
Запропоновані юристи
Схожі новиниВсі новини
shape
shape
Заявка
Оберіть послугу
Оберіть одну з послуг даного юриста